Navigace Googlu oficiálně pro Android 1.6, načerno i v Evropě

V podstatě vše důležité vystihuje samotný nadpis této bleskovky. Google představil svou off-board automobilovou navigační aplikaci při uvedení Motoroly Droid, prvního telefonu na systému Android 2.0. Rázem se objevily dotazy, zda bude revoluční navigace dostupná i pro starší systémy Android a ostřeji, zda ji Google rozšíří i na další platformy. Odpověď na první část tedy již známe: ano, američtí zákazníci si mohou navigaci stáhnout z Marketu i do přístrojů T-Mobile G1 a myTouch 3G, u nás známého jako HTC Magic.


Ukázka z navigační aplikace Google Maps Navigation

Možná si kladete otázku, proč u Google Maps Navigation píši slovo "revoluční". Mohl bych zmínit hlasové "googlovské" hledání, integraci Street View a živou dopravní situaci, nicméně hlavní příčinou zůstává cena. Všichni výrobci podobných off-board navigačních aplikací, a že jich není málo, si za své produkty nechávají platit paušální poplatky. Pokud se navigace Googlu rozšíří i na další platformy, konkurence jednoduše zanikne.


Praktická ukázka funkce Street View v navigaci

A nyní trošku černoty. Engadget upozorňuje na další částečné vítězství skupiny na oblíbeném serveru XDA Developers. Navigaci Googlu se podařilo vypreparovat a zprovoznit na starší T-Mobile G1. Na jásání je však ještě chvíli čas, zatím zůstává několik problémů: jak již bylo řečeno v prvním článku, navigace funguje korektně zatím pouze v USA, v Evropě nemá Google potřebné licence na mapových podkladech. A co víc, upravená navigace pozná, že se uživatel připojuje mimo oblast USA anebo Kanady a nedovolí další komunikaci. Zatím tedy nezbývá, než uživatelům v USA a Kanadě tiše závidět.

Diskuze (12) Další článek: Windows Live Messenger součástí Nokia Messaging

Témata článku: HTC Magic, T-Mobile G1, #Android


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení