Nechte si vyměnit nebezpečnou baterii v telefonu Nokia, poradíme jak

Nokia upozornila na problémy s přehřívání baterií. Pokud máte pocit, že se i ve vašem telefonu značky Nokia baterie při nabíjení nadměrně zahřívá, učiňte následující:

Vyjměte baterii z telefonu a zkontrolujte na její přední straně označení. Pokud se jedná o baterii typu BL-5C, může se jednat o vadný kus. Vada se však týká pouze určité výrobní série baterií a proto je nutné zkontrolovat, zda právě vaše baterie z této defektní série pochází. Navštivte proto stránku www.nokia.com/batteryreplacement (česká verze stránky zde) a do pole uvedeného zcela dole na stránce uveďte identifikační číslo baterie, které najdete na zadní straně. Po následném stisknutí tlačítka pro odeslání se dozvíte, zda vaše baterie pochází ze série, u které se vady objevily.

Pokud kontrolou zjistíte, že vaše baterie pochází z chybné výrobní série (vyrobena mezi prosincem 2005 a listopadem 2006 firmou Matsushita), máte možnost objednat si výměnu baterie vyplněním svých kontaktních detailů buď přímo ve webovém rozhraní, nebo s pomocí místního Nokia Call Centra (+420 841 166 542 pro Českou republiku, +421 850 166 542 pro Slovenskou republiku).

Výměna baterie probíhá zdarma, prostřednictvím kurýrní služby. Nová baterie bude zákazníkovy doručena na určenou adresu co nejdříve bez jakýchkoli poplatků. Podmínkou převzetí nové baterie je odevzdání vadné baterie pracovníkovi kurýrní služby.

„Bezpečnost našich zákazníků bereme velmi vážně a prosíme o trpělivost a porozumění. Oceňujeme pokračující podporu všech našich zákazníků a lidí, kteří po celém světě využívají zařízení Nokia,“ dodává k celé záležitosti Šárka Baronová, marketingová ředitelka Nokie pro Českou republiku, Polsko a Slovenskou republiku.

Diskuze (22) Další článek: Nový Sony Ericsson K770i: tenký 3Mpx Cyber-shot

Témata článku: Nokia, Jak, Nová baterie, Nebe, Výměna baterie, Telefon, Vadný kus, NEC


Určitě si přečtěte