Nejdražší mobil na světě: Nokia Supreme stojí víc než auto

Nejdražší mobil na světě: Nokia Supreme stojí víc než auto

Jmenuje se Supreme a je určena opravdu jen pro ty nejvíce vyvolené. Nová hyperluxusní Nokia se totiž stane vůbec nejdražším mobilním telefonem na světě, s přehledem strčí do kapsy i zavedené prémiové značky jako Vertu, Mobiado, Tag Heuer a další. Bude stát stejně jako menší rodinný domek nebo luxusní auto.

Kdo by však čekal, že za tuto cenu nabídne i odpovídajícím způsobem nadstandardní výbavu, bude zklamán. Supreme je pouze překabátěná Nokia z řady 8800 Arte. A právě ten kabát ji přišel pekelně draho. Kombinace 83 g platiny s 1 225 růžovými diamanty lemující téměř celý obvod včetně funkčních kláves, vyjde novou majitelku v přepočtu na závratné 3 miliony korun.

Klepněte pro větší obrázek

Za takovou částku ale může pociťovat opravdovou výjimečnost - Nokia Supreme bude vyrobena v pouhých třech exemplářích. Překabátění má na svědomí britská zakázková firma Goldstriker, která mění běžnou spotřební elektroniku na jedinečné luxusní doplňky. Nokia Supreme se bude prodávat ve vyhlazené žulové bedně vystlané pravou kůží, zájemci o koupi mají šanci zde.

Diskuze (31) Další článek: Bude mít Nokia N87 kapacitní displej a 12 Mpx?

Témata článku: Nokia, MOBI, Celý obvod, Sto, Mobil, Svět, Auto, Nejdražší mobil, Šup


Určitě si přečtěte