Nejen známosti na jednu noc. Přes aplikace se hledají i kamarádi

Doba plná technologických vychytávek a zábavy má i odvrácenou tvář – lidé se často cítí osamocení. Ale jsou to právě zase technologie, které jim od samoty pomáhají. Boom zažívají seznamky, které díky vyspělé analytice umí hledat potenciálního partnera skoro bez účasti zájemce.

Aplikace Heyo! (zatím pouze pro Apple iOS) je něco jako Tinder, ovšem nehledá (sexuální) protějšek, ale kamarády. Její filozofie prý není cílit na to, jak vypadáte, ale na to, jací jste. Když člověk například přijede do nového města, pomůže mu najít přátele, kteří mají co nejpodobnější zájmy a hodnoty jako on.

Navíc se prý snaží být protiváhou instantních přátelství přes sociální sítě, na nichž se „přátelé“ mnohdy ve skutečnosti vůbec neviděli. Slibuje nalezení doopravdických vztahů, hlubší interakce a zajímavé konverzace. A jak to dokáže? Prý už jen tím, že nezobrazuje profilové fotky uživatelů. Možná také proto, že na trhu seznamovacích aplikací je poměrně těsno a je nutné přijít s něčím originálním…

Ani známý Tinder už nechce cílit pouze na sexuchtivé zájemce o seznámení. Loni uvedl službu Tinder Social, která má za cíl očistit jeho původní pověst.

S tímto nástrojem může uživatel vyhledávat přátele na Facebooku ochotné navštívit v danou chvíli nějakou skupinovou akci typu koncert či třeba food festival. Hned v testovacím provozu ovšem autoři služby narazili na problém, a to je ten, že ne každý uživatel Facebooku chce veřejně přiznávat, že je také uživatelem Tinderu.

Diskuze (5) Další článek: „Regulace není potřeba, roaming by zlevnil i tak.“ Ukážeme vám, proč to není pravda

Témata článku: , , , , Pře, Zájemce, Food, Testovací provoz, Konverzace, Kamarád, Přátelství, Potenciální partner, Kama, Aplikace, Interakce, Noc,