Nejúspěšnějším modelem Nokie je smartphone N70

Nokia zveřejnila své finanční výsledky za první kvartál roku 2006. Světové jedničce ve výrobě mobilních telefonů se stále daří a posiluje svoji pozici. Obrat se divizi mobilních telefonů meziročně zvedl o 30 % z 4,53 miliard eur za první kvartál roku 2005 na 5,87 miliard za stejné období o rok později. Provozní zisk se navýšil o 25 % z 869 miliónů na 1,09 miliardy eur.

Celkově se Nokii za první tři měsíce letošního roku podařilo prodat 75,1 miliónů mobilních telefonů. Oproti stejnému období loňského roku je to nárůst o 40 %. Největší podíl má na tom úspěch v Severní Americe, kde se prodeje zvýšily o neuvěřitelných 95 %. Přes 50 % nárůstu zaznamenala také v Číně, Jižní Americe a Asii. Evropa je v tomto ohledu se svými 17,4 % pozadu, ale prodalo se zde nejvíc telefonů, konkrétně 20,4 miliónů. Loni to bylo 17,4 miliónů.

Nejúspěšnějším současným modelem Nokie je model N70, který je podle odhadů nejprodávanějším telefonem pro sítě WCDMA (UMTS) na světě a za letošní první čtvrtletí přinesl výrobci největší zisky. Překvapivého úspěchu se dočkala také stylová kolekce L’Amour.

A ještě dvě zajímavá čísla na závěr. Nokia již prodala více než 100 miliónů svého low-endu s označením 1100 a po světě již chodí také přes milión majitelů luxusního modelu 8800.

Tip: přečtěte si o finančních výsledcích Motoroly a Sony Ericssonu

Diskuze (32) Další článek: Motorola Canary: pravý nástupce Razru musí být „něco extra“

Témata článku: Nokia, Mode, Smartphone, Nejúspěšnější model, Model


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40