Nesmrtelné HTC HD2 má další zářez: Windows RT

Víte, jaký je nejtvárnější chytrý telefon historie? Není to ani iPhone, ani žádný model z řady Nexus, ale stará dobrá „Há-Dé Dvojka“. Tedy HTC HD2, první gigahertzový smartphone a jeden z posledních s Windows Mobile, na trhu se totiž objevil na sklonku roku 2009, kdy už tato platforma fakticky umírala a společnost HTC přecházela na Android.

Hackeři z komunity okolo webu XDA Developers v průběhu posledních tří let dokázali pro tento model upravit téměř vše počínaje Windows Phone 7, WP8 a Ubuntu, konče systémy Meego a Android, který se na zařízení těší asi největší popularitě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Windows RT na HTC HD2 (Foto: Cotulla na Twitteru)

Nyní se do hry zapojil i ruský arcihacker komunity Cotulla a upravil pro tentýž telefon Windows RT, který podle prvních snímků běží na více než čtyřpalcové obrazovce docela dobře. Jen připomenu, že Windows RT je ořezaná verze Windows 8 pro procesory s architekturou ARM a přestože dokáže v omezené míře pracovat i s desktopem, soustředí se hlavně na prostředí Metro a jeho aplikace.

Klepněte pro větší obrázek 
Windows RT a Metro na HTC HD2 (Foto: Cotulla na Twitteru)

Programátor se zatím nesvěřil, co všechno funguje a kde to vázne, na svém Twitteru ale publikuje obrázky a diskuze k tématu se rozproudila také na samotném webu XDA Developers.

Diskuze (28) Další článek: TegraZone: výběrové hry nově i pro Windows RT

Témata článku: HTC, , Apple iPhone 4GB, HTC HD2, Zář, Stará dobrá, Windows RT, Ořezaná verze, , Windows!, Wind, HD +, Win