Nokia: 20 let, které změnily svět [výstava]

Nokia: 20 let, které změnily svět [výstava]

Ve dnech a týdnech minulých se v Londýně konala výstava s podtitulem „Produkty Nokie, které změnily svět.“ Byla zaměřená na posun designu v průběhu dvou dekádá. Krásně tak mapovala přechod od nemotorných maxitelefonů po minizařízení a současný tak trochu opětovný návrat k přístrojům rozměrově větším.

Stephen White, hlavní návrhář a kurátor výstavy v jedné osobě, o ní říká: „Asi každý z nás má nějaký vztah k Nokii. Finský výrobce má (měl) velmi silné postavení mezi mobilními výrobci, a tak k němu má mnoho lidí silnou náklonnost. Ať už z toho důvodu, že právě Nokia byla jejich prvním telefonem, nebo z jakéhokoliv jiného.“  

Londýnská expozice veskrze korespondovala se dvěma články o historii značky Nokia, které jste si mohli na MobilManii přečíst v minulosti. První mapoval perly finského výrobce, druhý zase ukazoval technologické milníky a inovace. O akci informuje krátké video: 

K vidění byla dokonce i celá kancelář z 90. let. To pro případ, že by někdo již zapomněl co je to fax a jaké relikvie se tehdy běžně používaly. Na výstavě se objevily jak nejstarší kousky z finské stáje, tak naopak i ty nejnovější v podobě Nokie N9 a také Nokie Lumie 800. Výstava probíhala do 2. listopadu v Londýnském Design Muzeu. Pakliže jste ji nestihli navštívit, nezoufejte. Příští rok se objeví znovu, tentokráte jako část výstavy World Design Capital v Helsinkách.

Diskuze (36) Další článek: Acer Allegro: ve svižném rytmu Manga [preview]

Témata článku: Nokia, Silné postavení, Dekáda, Výstava, Kter, Svět, Let, HDC


Určitě si přečtěte