Nokia, Alcatel a BlackBerry jsou jedna velká rodina. Pojí je vztahy s čínským TCL

Alcatel, Nokia a BlackBerry kromě toho, že jsou značky ze „staré mobilní školy“, mají ještě něco společného. Všechny tři mají vazby na čínskou společnost TCL. Alcatel už dlouhou dobu funguje jako značka smartphonů a tabletů vyráběných TCL pro globální trh, na konci minulého roku přibyla do portfolia Číňanů také kanadská značka BlackBerry.

Nokia s TCL sice přímo nespolupracuje, ale „zdědila“ licencování francouzského Alcatelu po svém předchůdci. Značku totiž mnoho let (od roku 2004) propůjčovala čínskému výrobci francouzská technologická společnost Alcatel-Lucent, kterou v roce 2015 zakoupila Nokia. Licence ale platí až do roku 2024, tím pádem se dostala do správy Finů. Velmi nadneseně se tak dá říci, že všechny současné smartphony Nokia, Alcatel a BlackBerry jsou v podstatě sourozenci.

Diskuze (4) Další článek: Spekulace: Samsung Galaxy S9 má zvládnout natáčet videa až s 1 000 fps

Témata článku: Alcatel, Blackberry, Nokia, , , , , Kanadská značka, Sourozenci, Rod, Čínský tcl, A/B, Rodina, Vztah, Technologická společnost, Světová dvojka, Hloupý telefon, Minulý rok, Cin, Alcatel a BlackBerry, Black