Nokia: „Chystáme více telefonů jako N9“

Marko Ahtisaari vede designové oddělení společnosti Nokia. Nedávno navrhl model X3 Touch&Type a trefil se do černého. Nokia X3-02 se uživatelům líbí. Jeho dítkem je také například tolik chválená Nokia N9. Nyní se Marko rozpovídal o budoucích produktech. Budou prý více vypadat jako N9.

O Marku Ahtisaari budeme slýchávat stále častěji. Letos se stal šéfem designu v Nokii a při rozhovoru pro The Wall Street Jurnal prozradil několik zajímavostí. Zájemci o vybavené dotykové telefony by měli očekávat více telefonů, podobných Nokii N9. Bohužel však nezmínil, jakou platformu budou tyto produkty využívat. V portfoliu Nokie se také bude častěji objevovat pevný polykarbonát s propíranou barvou a podobným řešením konstrukce jako u zmíněného modelu N9. Polykarbonát má důležité vlastnosti, které jsou pro elektroniku, a zejména pak telefony, zásadní: nezvyšuje tolik hmotnost, při recyklaci nezatěžuje životní prostředí a hlavně je prostupný pro signál.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prý jich bude více

Nokia prý také rozšíří nabídku telefonů s koncepcí Touch&Type. Inspiraci můžeme brát u Nokie C2-02, C2-03, C3-01 nebo komunikátoru E6-00. Dle slov Marka Ahtisaariho chce stále mnoho zákazníků telefon s klasickou numerickou klávesnicí. Nokia nehodlá poptávku po tomto segmentu produktů ignorovat.

Klepněte pro větší obrázek
Marku Ahtisaari
Diskuze (69) Další článek: Samsung Galaxy Note: k čemu je dnes stylus? [IFA]

Témata článku: Nokia, Nokia N9, Nokia N9 64GB, Nokia X3, Nokia X3 Touch and Type, Telefon, Jak, Budoucí produkt


Určitě si přečtěte