Nokia N93: praktický test výdrže akumulátoru

Testujeme Nokii N93, multimediální mobil s oslňující výbavou. Předevčírem jsme vám ukázali první fotografie a videa pořízená optikou s trojnásobným zoomem a včera jsem se zaměřil na sledování výdrže telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Den mi začínal nezvykle brzy, Nokia N93 mě budila už v šest hodin. Narozdíl ode mě byla plná energie, protože jsem ji nechal přes noc připojenou na nabíječce. Plán dne byl jasný – cesta z Brna do Prahy na tiskovou konferenci a pak se uvidí. Zvolil jsem pohodlnější cestování autobusem, takže jsem měl dvě a půl hodiny na hraní s N93. Nejprve jsem zkontroloval web, podíval se po novinkách na zpravodajských serverech a stáhl si e-maily. Konečně jsem měl čas na přizpůsobení telefonu – hlavní nabídka, zkratky, grafické téma, vyzvánění, profily, skupiny a filtry. Tak jak jsem zvyklý. S telefonem jsem si takto hrál necelou hodinu, krátce jsem také zkoumal možnosti fotoaparátu a kamery. Poté jsem si pustil hudbu a telefon mi přibližně půl hodiny sloužil jako MP3 přehrávač (mimochodem, s adaptérem na jack 3,5 mm a sluchátky Sennheiser PX-100 hraje výtečně).

V Praze jsem pořídil pár dalších testovacích fotek (cca 15) a videí (celkem cca 5 min). Po cestě zpět jsem si dopřál téměř tři hudební alba, což znamená přibližně dvě hodiny poslechu. Doma jsem telefon synchronizoval přes Bluetooth a úhrnem jsem za den vyřídil asi osm telefonátů a jeden videohovor. Na textové zprávy také došlo, přijato i odesláno asi deset. Kolem deváté večer si Nokia požádala zvukovým signálem o nabití, za necelé dvě hodiny poté se vypnula, když jsem jí synchronizoval a stahoval z ní fotky.

Pokud chcete využívat potenciál Nokie N93, připravte se na denní nabíjení. Když si odpustíte hudbu, neustálé hraní s funkcemi apod., může se výdrž dostat až na pár dnů. Pak je ale zbytečné, abyste měli Nokii N93.

Po plném nabití telefon vydržel:

  • provoz od šesti hodin ráno do jedenácti večer, tedy 17 hodin
  • po většinu času přihlášení v 3G síti, vypnutý Bluetooth
  • cca dvě a půl hodiny poslechu hudby
  • přibližně 15 fotografií a 5 minut záznamu videa v plném rozlišení
  • přibližně osm kratších telefonátů, jeden tříminutový videohovor a asi deset textovek
  • stažení nových e-mailů (hlavičky), prohlížení webu v mobilu – přeneseno 320 kB dat
  • další činnosti – nastavení, organizér, galerie, synchronizace (úhrnem cca hodina)
Je to moc nebo málo, když navíc uvážíme velký displej s rozlišením 240 × 320 bodů? Pro typického uživatele Nokie N93 je to velmi málo. Když bude svůj telefon využívat naplno, může se obávat, že mu přístroj do večera nevydrží při životě. Výdrž telefonu budu sledovat dále a v recenzi se dočkáte konečného verdiktu.
Diskuze (18) Další článek: TomTom One je lehčí a má nové funkce

Témata článku: Nokia, Akumulátor, Výdrž, Nokia N93, Nokia N93i, Praktický test, Test, Jedna věc


Určitě si přečtěte