Nokia N95: sedmá novinka s 5 Mpx, HSDPA, Wi-Fi a GPS

Sedmým dnes představeným modelem Nokie (šestici předchozích najdete zde) je vysouvák s označením N95. Považujeme ho za nástupce modelu N80 a běží na Symbianu S60 3rd Edition. Známa výsuvná konstrukce doznala změny – už se nevytahuje pouze číselná klávesnice směrem dolů, ale směrem nad displej ještě mohou vysunout další tlačítka. Ta automaticky přepnou velký displej s úhlopříčkou 2,6 palce a rozlišením 240 × 320 bodů s 16 miliony barev do režimu na šířku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia N95

Vestavěný fotoaparát používá optiku Carl Zeiss a disponuje rozlišením 5 Mpx. Má optický zoom, automatické zaostřování a blesk. Nokia říká, že jím bude možné natáčet videozáznamy v „DVD kvalitě“, zatím však netušíme, co si pod tím přesně představit. Přímo na těle se nachází 3,5mm jack pro připojení sluchátek, slot pro paměťové karty microSD (vnitřní paměť má velikost 160 MB) a miniUSB konektor. Rozměry těla telefonu jsou 99 × 53 × 21 milimetrů, hmotnost se ustálila na 120 gramech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dvojí vysouvání

Nokia N95 podporuje datové toky GPRS, EDGE i UMTS, nejrychlejší HSDPA a nechybí ani Wi-Fi. Dokonce se do těla novinky dostal i GPS modul. Aplikace určená pro navigaci pomocí GPS bude obsahovat více než stovku zemí a přes 15 milionů bodů zájmu (POI). Nokia slibuje graficky pozměněné uživatelské prostředí s 3D prvky a dobrý zvukový zážitek díky zabudovaným stereoreproduktorům. Inovovaný bude i webový prohlížeč, ve kterém budete kromě režimu na šířku moci využít i plovoucí nástrojovou lištu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (92) Další článek: TomTom začíná prodávat přijímač RDS-TMC

Témata článku: Nokia, GPS, Wi-Fi, Nokia N95, Nokia N95 8GB, MPx, Nov, Sed, Novinka


Určitě si přečtěte