Nokia N98: chystá se multimediální stylový komunikátor!

Nokia N98: chystá se multimediální stylový komunikátor!

Nokia zbrojí proti iPhonu. I tak by se dal pochopit její nový model N98. Jedná se o multimediální smartphone zcela nové koncepce, který je jakýmsi křížencem nového komunikátoru E90 a výsuvné multimediální N95.

Nová Nokia N98 zatím nebyla oficiálně představena, na internetu se objevily pouze její dvě fotografie a základní informace. První fotografie vypadá příliš dokonale a jedná se zjevně o počítačový render. Druhý snímek však zachycuje reálný přístroj a potvrzuje, že Nokia N98 není jenom fikce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia N98

Nokia N98 je vybavena stejným displejem, jako komunikátor E90 – rozlišení 800 × 352 bodů, podpora 16 miliónů barev. U pracovního nástroje E90 bude taková plocha sloužit především k prohlížení dokumentů a internetu, u multimediální N98 především k přehrávání filmů. V Nokii N98 bude mít premiéru zcela nový přehrávač multimédií – bude společný pro hudbu i videa, přistupovat se přes něj bude také k internetovým rádiím a televizím. Real Playeru už zřejmě odzvonilo.

Operačním systémem zůstane osvědčený Symbian 9.2 S60 třetí edice, kusé informace však zmiňují přepracovanou grafiku uživatelského prostředí. Funkční klávesy jsou senzorové a zamaskované pod leklým vnějším krytem po stranách displeje. Nokia se asi nechala inspirovat od LG Chocolate. Tlačítka jsou po obou stranách, připravena pro oba palce. Zřejmě se, stejně jako u zmiňovaného LG, zviditelní v okamžiku, kdy prosvitnou jejich popisky. To bohužel není na obrázcích patrné.

Horní část je možné podélně odsunout, čímž se zpřístupní QWERTY klávesnice na spodní vrstvě přístroje. Škoda, že není vidět na některém z obrázků. Očekáváme, že budou tlačítka menší a méně pohodlná, než u Nokie E90. Ve výbavě dále najdeme 3Mpx fotoaparát s autofocusem a GPS modul. Nechybí ani podpora Wi-Fi a sítí třetí generace. O dostatek paměti se postará slot pro paměťové karty microSD.

Označení napovídá, že se jedná o přístroj multimediální řady, dobře však poslouží také jako pracovní nástroj. Připadá-li vám Nokia E90 příliš usedlá, brzy se zjevně dočkáte oficiálního představení stylovější alternativy.

Diskuze (22) Další článek: Casio canU 502S: nezničitelný Japonec

Témata článku: Nokia, Nokia E90, Komunikátor, Styl, Druhý snímekVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Windows 10 budou automaticky blokovat potenciálně nežádoucí aplikace. Jak ochranu vypnout?

Windows 10 budou automaticky blokovat potenciálně nežádoucí aplikace. Jak ochranu vypnout?

** Windows 10 budou blokovat potenciálně nežádoucí aplikace ** Dosud bylo rozhodnutí na uživateli, nyní MS funkci zapíná všem ** Ukážeme vám, jak blokování nežádoucích aplikací vypnout

Karel Kilián
Windows DefenderWindows 10Operační systémy
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?
Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem