Nokia posiluje svou pozici jedničky

Nokia zveřejnila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2007. A má se čím chlubit. Čistý obrat vzrostl meziročně o 28% , zisk pak o celých 57%. Velice se daří přístrojům z multimediální řady N a pracovní řady E. U multimediálních přístrojů se zvýšil operační zisk o 85%. Jsou to drahé přístroje a přesto se dobře prodávají, z čehož Nokia velmi profituje.

Výrobce si dále udržuje jedničku v žebříčku největších výrobců telefonů. Také za druhé čtvrtletí prodal nejvíce přístrojů a jeho podíl na trhu vzrostl na 38%, což je oproti druhému kvartálu loňského roku skok o čtyři procenta.

Tip: podrobnosti si můžete přečíst zde (v Angličtině)

Dařilo se také Sony Ericssonu i Samsungu. Motorola se ale velmi trápí a již druhé čtvrtletí se svými finančními výsledky nemůže moc chlubit.

Diskuze (13) Další článek: iPhone v1.0.1 Update aneb Apple záplatuje

Témata článku: Nokia, Čistý obrat


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

** Realme 6 je nejlevnější telefonem na trhu s 90Hz displejem ** S 30W adaptérem dokáže telefon dobít z nuly na sto do 60 minut ** Čtyři fotosnímače sice neumí zázraky, ale ostudu neudělají

Milan Měchura | 12