Nokia představila další odolný model 5140i (oživeno)

Nokia právě představila nový mobilní telefon 5140i. Úplně nový vlastně není, protože názvem, vzhledem i funkcemi je prakticky stejný jako současný model 5140. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výrobce zatím ještě neuvolnil přesné specifikace a v tiskové zprávě není mnoho detailů. Jako jedinou funkční novinku jsem objevil podporu MP3 vyzvánění, která staršímu telefonu chyběla. Nokia také uvádí, že 5140i je prvním jejím telefonem, který splňuje novou evropskou normu pro ochranu životního prostředí, která vstoupí v plastnost v červenci 2006.

Nokia 5140i se začne prodávat ve druhém čtvrtletí letošního roku za předpokládanou cenu 200 eur. U nás ji odhadujeme na sedm tisíc korun.


Oživeno:

Na stránkách Nokie se již objevila specifikace nového modelu. Při prostudování všech parametrů záhy zjistíme, že změnou prošlo vyzvánění, které již podporuje soubory ve formátu MP3 či AMR a počet melodií polyfonního se zvýšil ze šestnácti na čtyřiadvacet. Paměť však zůstává stále stejná, a to 3,5 MB.

Více než kvalitnější vyzvánění uživatelé jistě přivítají lepší displej, který nyní nabízí podporu pětašedesáti tisíc barev. Bohužel se jedná stále o pasivní displej a také velikost zůstala zachována.

Nový bude kryt telefonu. Trochu odvážné červené nebo modré provedení původního modelu sice odráželo sportovní zaměření telefonu, ale nemuselo vyhovovat každému. Černá barva u novinky je sice méně originální, ale více univerzální. Nabízena by měla být také v oranžové a tmavě zelené barvě.

Drobností je dioda umístěná pod bublinou pro vyvážení telefonu při používání kompasu. Tuto bublinku najdete v levém horním rohu telefonu. Dioda vás bude blikáním upozorňovat na zmeškaná volání či zprávy.

Na novinky se můžeme těšit i v nabídce. Ta bude po grafické stránce zcela přepracovaná a na výběr bude připraveno několik grafických schémat se sportovním zaměřením. Mnozí ocení možnost změny barvy písma textu na pohotovostním displeji, podobně jako u nové Nokie 6230i. Na pozadí si tak budete moci umístit i tmavou tapetu. Změnou prošlo i ovládání, čtyřsměrné navigační klávese můžete přiřadit libovolné funkce pro aktivaci z pohotovostního režimu.

Vylepšena byla aplikace pro ovládání funkce Push to talk a e-mailový klient. V nabídce přibyla hra Bowling a aplikace pro kontrolu tréninkového plánu Fitness Coach byla doplněna o některé nové funkce.

Diskuze (19) Další článek: Nokia 6230i: sebrané zkušenosti uživatelů

Témata článku: Nokia, Nokia 5140i, Pře, Model, Mode, Odolný model


Určitě si přečtěte