Nokia se vrací ke spolupráci se značkou Zeiss. Chce navázat i na odkaz Nokie PureView

Společnost HMD Global, výrobce smartphonů Nokia, oznámila v tiskové zprávě exkluzivní spolupráci se značkou Zeiss při vývoji fotoaparátů pro nadcházející smartphony Nokia. Společnou ambicí je nejen vylepšit kvalitu optiky mobilních fotoaparátů, ale pracovat na celém ekosystému fotoaparátů od senzoru až po softwarové zpracování snímků.

Klepněte pro větší obrázek
Marketingový šéf HMD Global Pekka Rantala a šéf spotřebitelské divize Zeiss Winfried Scherle stvrzují dohodu podáním ruky

Partnerství obou značek má více než desetiletou tradici, na níž budou chtít zúčastněné strany navázat. V minulosti vynikla Nokia uvedením prvního zařízení s více než megapixelovým fotoaparátem, kvalitními fotosmartphony řady Nokia N, nebo unikátním řešením fotoaparátu v rámci technologie Nokia PureView. Smartphony s touto technologií se chlubily velkou fyzickou velikostí senzoru, která ani dnes není u mobilních zařízení běžná.

HMD Global v současné době nabízí trojici smartphonů Nokia, které se řadí do nižšího a středního segmentu. Čile se ale spekuluje o příchodu nových zařízení ve druhé polovině letošního roku. Vlajkovým modelem se má stát Nokia 9, která by údajně měla nabídnout duální fotoaparát. Zda už půjde o oznámenou spolupráci se značkou Zeiss, v tuto chvíli nevíme.

Nokia se po tříleté pauze vrátila i na český trh s telefony:

Diskuze (7) Další článek: Pokémon Go je opožděn o půl roku. Výměna pokémonů a PvP jsou stále v plánu

Témata článku: Nokia, Smartphony, Fotoaparát, HMD Global, Zeiss, Byznys, Duální fotoaparát, Ekosystém, Odkaz, Tisková zpráva, Mobilní zařízení, Megapixelový fotoaparát, Nava, Střední segment, Vlajkový model, Marketingový šéf, Nové zařízení, Unikátní řešení, Letošní rok, Softwarové zpracování, První zařízení, Značka, Český trh, Obnovená Nokia, Nízký segment, Mobilní telefony s duálním fotoaparátem na Heureka.cz