Nokia Siemens celosvětově propustí 17 tisíc lidí

Výrobce telekomunikačních zařízení Nokia Siemens Network, spojení finské Nokie a německého Siemensu, během příštích dvou let propustí 17 tisíc ze svých 74 tisíc zaměstnanců. O práci tak přijde téměř každý čtvrtý zaměstnanec.

Propouštěním a snižováním nákladů chce Nokia Siemens Network (NSN) ročně ušetřit miliardu eur, oznámila ve středu firma sídlící ve finském Espoo. Do budoucna se chce ztrátová společnost zaměřit hlavně na investice do rozvoje vysokorychlostního mobilního internetu.

„Věříme, že budoucnost odvětví je v mobilním vysokorychlostním internetu a ve službách – a na tomto poli chceme být jasným lídrem,“ řekl ředitel firmy Rejeev Suri.

Klepněte pro větší obrázek 

Šetřit se naopak bude na personálu i na nákladech na výrobu. NSN plánuje zeštíhlit své pobočky po celém světě. Úspory chce firma hledat v administrativě, sníží se i počet regionálních dodavatelů. V jakých pobočkách a ve kterých zemích bude NSN propuštět nejvíce společnost neuvedla. V České republice zaměstnává Nokia Siemens zhruba 120 lidí.

NSN podniká v těžké době a těžkém odvětví – společnosti především v Evropě odkládají modernizaci svých sítí ve strachu z ekonomické krize a také marže jsou v tomto finančně náročném odvětví poměrně nízké. Firma navíc svádí tuhý boj o podíl na trhu s čínskými konkurenty jako je Huawei. Současná restrukturalizace není prvním pokusem oživit NSN – už v létě poskytly mateřské firmy Siemens a Nokia svému společnému dítěti finanční injekci miliard eur. Podobné restrukturalizace probíhají i u francouzského konkurenta, firmy Alcatel Lucent.

Váš názor Další článek: Google má nové mobilní Počasí. Bez instalace i pro vás [video]

Témata článku: Nokia, Siemens, , Tuhý boj, Propust, Jasný lídr, Tis, Pro +, Lid, Espoo, Telekomunikační zařízení, Tisíc, Firma sídlící