Nokia u nás spustí Mix Radio

Nokia u nás spustí Mix Radio

Výrobce mobilních telefonů Nokia chce zvýšit příjem z prodeje hudby. V příštím roce proto hodlá do České republiky přenést službu Mix Radio, která bude jakýmsi personalizovaným rádiem. Služba již funguje ve Velké Británii. „Zatím nemáme uzavřené dohody s gramofirmami. Chtěl bych to mít dotažené do první poloviny roku 2012,“ řekl ředitel Nokie pro Česko a Slovensko Petr Kasa. Nokia dosud nabízela jen vyzváněcí tóny a hudební aplikace v OVI Store.

Mix Radio připomíná ve světě fungující on-line službu Spotify, která nabízí za předplatné nebo zdarma s reklamami poslech streamové hudby. S několika rozdíly. Mix Radio bude zdarma, peníze do systému dodají zadavatelé inzerce. Posluchač si bude moci dle svého výběru stáhnout do mobilu až sto písniček. Ty bude možné přehrávat v off-line módu a nebude je možné přetáhnout do jiného přístroje.

Na výběr bude několik set tisíc skladeb od velkých hráčů jako Sony Music, Warner Music nebo Universal Music nebo malých nezávislých společností. Oslovení ředitelé domácích gramofirem zatím o aktivitě finského výrobce mobilů nemají tušení. „Nevím o tom nic,“ řekl šéf Universal Music Tomáš Filip.

Klepněte pro větší obrázek

Snahy o prodej digitální hudby zatím v Česku dopadly neslavně. Letos v únoru skončil jeden z největších obchodů s digitální hudbou i-Legalně.cz. V listopadu 2010 potichu stáhl nabídku prodeje hudebních mp3 mobilní operátor T-Mobile. Na počátku října naopak odstartoval projekt MusicJet, kterého se účastní i Universal Music a Supraphon. MusicJet podobně jako Spotify nabízí poslech hudby s reklamou zdarma nebo bez reklamy za předplatné. MusicJet oslovil 45 tisíc posluchačů, počet předplatných však nebyl zveřejněn. Podle zdroje ze Seznamu. cz, který s MusicJet spolupracuje, však projekt v Česku příliš zájmu nevyvolal. Mezinárodní federace fonografického průmyslu odhadla, že celý trh s digitální hudbou dosáhl loni v Česku objemu 25 milionů korun.

Diskuze (1) Další článek: Audioteka.cz: knihkupectví pro líné čtenáře

Témata článku: Nokia, NAS, Mix, Petr Kasa, Sony music, Největší obchod, Warner Music, Supraphon, Universal Music


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95