Nokia varovala před vlastní ztrátou, akcie prudce spadly

Nokia varovala před vlastní ztrátou, akcie prudce spadly

Nokia varovala, že její aktivity v oblasti telefonů budou v letošním prvním i druhém čtvrtletí ztrátové. Společnost uvedla, že její výsledky v prvním čtvrtletí zasáhne ostrá konkurence, a to zejména na rozvíjejících se trzích. Dodala, že ve druhém čtvrtletí neočekává žádné zlepšení. Cena akcií podniku se po tomto varovném výhledu propadla o 18 %. 

Nokia je sice stále největším prodejcem mobilních telefonů na světě, firmě se ale dosud nepodařilo prorazit na trhu se smartphony. Tomu dominují výrobci chytrých telefonů na platformě Android od Googlu a iPhony od Applu. Třeba na americkém trhu smartphonů má Nokia podíl nižší než jedno procento.
Prodeje telefonů s Windows se rozjíždějí pomalu. Přechod na nový produkt znamená operační ztráty. Očekávalo se ale, že se s nimi Nokia vyrovná rychleji. „Bylo jasné, že Nokii čeká několik tvrdých čtvrtletí. Poptávka po Symbianu vyprchala a prodeje Windows Phonů se nerozjíždějí dostatečně rychle,“ komentoval to pro Reuters analytik Pete Cunningham z Canalys.

Klepněte pro větší obrázek 
Vývoj akcií Nokie za posledních 5 dnů

Firma v únoru oznámila, že zruší dalších 4 tisíce pracovních míst. Už loni v dubnu oznámila, že propustí zhruba 7 tisíc zaměstnanců. Finský výrobce také v poslední době zrychluje přesun výroby mobilních telefonů z Evropy do Asie.

Diskuze (125) Další článek: ČTÚ: Studie Informačního institutu je plná chyb

Témata článku: Nokia, Hospodaření a finance, Akcie, Pře, Přesun výroby, Var, Ostrá konkurence


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28