Nokia World: Lumia, Asha a tablet Sirius? Nebo Microsoft řekne ne?

Ač Nokia dříve rozhlašovala, že hodlá ve světě zaujmout konáním více menších akcí namísto pár velkých, a za tímto účelem prý už nebude pořádat další Nokia World, realita je opět úplně jinde. Již jsme psali, že 22. října (pravděpodobně v New Yorku) Nokia představí 6" Lumii 1520, která by měla výbavou plně konkurovat současným vlajkovým lodím a těžit z nové verze operačního systému, Windows Phone 8 GDR3. Spolu s ní by potom měl být představen i tablet s kódovým označením Sirius, který se podle @evleaks bude reálně jmenovat Nokia Lumia 2520. Pokud tedy Microsoft nezasáhne a nezastaví představení modelu parazitujícího na jeho vlastním Surface 2. Nebo třeba právě modelů Asha zobrazených níže.

Jenomže, na Twitteru Nokia zveřejnila další pozvánku s (pro nás MobilManiaky) tolik oblíbeným sloganem: „Save the date.” Ano, datum je stejné, tedy 22. října, jenomže na pozvánce přibyly další dva údaje. Jednak se opět jedná o akci Nokia World, což by mohlo značit velkolepé představení několika produktů (viz níže), druhak se zde objevila lokace, a to poněkud exotická - Adu Dhabí. Těžko říci, co tím Nokia sleduje, možná budou hrát prim modely Asha, možná se akce uskuteční navíce místech současně, možná Lumie bude představovat už pouze Microsoft...

Klepněte pro větší obrázek 
Letošní Nokia World se bude konat 22. října v Abú Dhabí.

Každopádně, kromě Lumie 1520 a tabletu Nokia Lumia 2520 (Sirius), tu máme další úniky zařízení, kterých bychom se na Nokia Worldu mohli dočkat. Začněme u modelů Asha. Nokia Asha 501 je již nějakou dobu prodávaný telefon, kterému se zejména v Asii docela daří dostat se mezi lidi, možná i proto, že se prodává i v DualSIM verzi. Není proto divu, že se Nokia bude snažit přinést další podobné modely. Těmi by měly být Nokie Asha 502 a Asha 503. Ty zaujmou především ze dvou vrstev složeným polykarbonátovým krytem (podobně jako Lumia 620) s tím, že ta horní bude zcela průhledná. Na čelní straně vidíme opět jediné ovládací tlačítko, jelikož systém se bude ovládat převážně gesty. Dvojice těchto modelů Asha by měla být v podstatě shodná až na fakt, že Nokia Asha 502 by do těchto „feature phones” měla přinést fotoaparát s autofokusem a LED bleskem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokie Asha 502 a 503 podle @evleaks. Zajímavě vypadají především dvojité polykarbonátové kryty.

Na světlo světa v kvalitním renderu vykoukla také nová Lumia, která by měla nést označení Lumia 1820. Všimněte si, že chybí logo Nokie a místo něj je už jen napsáno Lumia. Render odhaluje, jak by mohla vypadat hlasová asistentka na Windows Phone, pojmenovaná Cortana. Uvidíme tedy, co Nokia 22. října skutečně světu předvede a nakolik a jakým způsobem už v tom bude mít prsty Microsoft.

Klepněte pro větší obrázek 
Díváme se na první Lumii z dílen Microsoftu? Prý se jedná o Lumii 1820
Diskuze (29) Další článek: V Česku dál narůstá počet mobilních čísel, i díky virtuálům

Témata článku: Microsoft, Nokia, , , , , , , Microsoft Surface, Microsoft Surface 64GB Wi-Fi, Nokia Asha 501, Nokia Asha 501 Dual SIM, Nokia Asha 502, Nokia Asha 503, Nokia Asha 503 Dual SIM, Nokia Lumia 2520, Nokia Lumia 620, Asha, Feature Phone, Tab S, Micro, Abú Dhabi, Tab, Prodávaný telefon, Mic,