Nokia zavírá své vlajkové obchody

Nokia zavírá své vlajkové obchody

Nebudu se pouštět do úvah a spekulací o následcích ekonomické krize, raději pouze uvedu fakta. Nokia potvrdila, že ukončí provoz svých vlajkových obchodů (flagship store) v New Yorku, Chicagu a Londýně. Tyto showroomy nikdy nebyly primárně určeny k prodeji, ale měly sloužit k prezentaci technické vyspělosti značky.

Severoamerická Nokia vydala k uzavření flagshipstores prohlášení, ve kterém se (ve zkratce) říká, že 90 % prodejů značky je realizováno přes operátory a zdůrazňován je také význam internetových prodejců. V tomto světle provoz drahých vlajkových lodí opravdu trochu ztrácí smysl. V prohlášení je také uvedeno, že oba americké obchody budou uzavřeny začátkem roku 2010, v případě toho Londýnského to bude zřejmě podobné.

Klepněte pro větší obrázek 
Toto je seznam v současnosti otevřených Nokia Flagship Stores (pod názvy ve znakovém písmu se skrývá Shanghai a Hong Kong)

Osobně jsem měl možnost navštívit Londýnský Nokia flagship store na Regent Street a musím říct, že jeho zavření je velká škoda. Jeho návštěva byla pro fanouška mobilních telefonů skutečným zážitkem. Produkty značky Nokia v něm byly, jsou, ale už příliš dlouho nebudou prezentovány v luxusním a architektonicky zajímavém prostředí, v provozu, s dostatkem doplňujících informací, s ochotným a znalým personálem. Nokia si na tomto showroomu skutečně dala záležet a někdejší odhady říkají, že jeho otevření přišlo firmu na nějakých 4,5 miliónu eur.

Diskuze (7) Další článek: Projekt Ikaros: Vodafone testuje U:fonův internet

Témata článku: Nokia, Obchod, Internetový prodej, Vlajkový obchodPozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Farmaření táhne. Farming Simulator 22 prodal během týdne přes 1 milion kusů

Farmaření táhne. Farming Simulator 22 prodal během týdne přes 1 milion kusů

Na farmu hráči v listopadu vyrazili i raději než na bojiště budoucnosti.

Michal Maliarov
Farming SimulatorByznys
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Nabídky operátorů v červnu: zajímavé akce, fialový iPhone a náramek za korunu

Nabídky operátorů v červnu: zajímavé akce, fialový iPhone a náramek za korunu

** Kompletní přehled nabídky všech tří českých operátorů ** T-Mobile stále nabízí velké slevy k paušálům ** Vodafone má několik dlouhodobých i krátkodobých akcí

Jan Pánek
Operátoři
Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda