Nokie budou hlásit: „vypojte nás ze zásuvky!“

Nokia do svých telefonů přidá novou funkci – mobil při dobití baterie uživateli připomene, že má odpojit nabíječku od elektrické sítě. Pokud by uživatelé odpojovali své telefony po nabití ze zásuvek, ušetřilo by se tím za rok podle odhadu takové množství energie, které by stačilo k provozu 85 tisíc domácností.

Tým sestavený k řešení tohoto problému na podzim minulého roku (viz tato bleskovka) navrhl řešení v podobě alarmu, který uživatele upozorní na plné dobití telefonu a textovým upozorněním na displeji jej vyzve, aby odpojil nabíječku ze sítě. Prvními modely s touto funkcí budou nedávno představená Nokia 1200, Nokia 1208 a Nokia 1650, další budou následovat.

Nokia se chce tímto krokem podílet na energetické úspoře domácností. V současné době jsou totiž až dvě třetiny energie vynaložené pro nabití telefonu zmařeny v nabíječce, která je zbytečně připojena k síti. Nokia dále pracuje na dalším vývoji úsporných nabíječek. Už nyní spotřebují o 50-70% méně energie než v roce 2005 a do roku 2010 by se mělo toto množství snížit ještě o polovinu.

Diskuze (51) Další článek: U:fon prozradil jména svých tarifů

Témata článku: Nokia, , Nokia 1200, Nokia 1208, Nokia 1650, Představená Nokia