Nová Nokia 3230: levný megapixelový smartphone

Nokia 3230 není následník modelu 3220, jak by se možná mohlo zdát. Je to chytrý mobilní telefon se Symbianem Series 60 a s megapixelovým fotoaparátem. Patří ale do trojkové řady Expression a jedná se o model, kterým Nokia chce protlačit chytré telefony z nejvyššího do středního segmentu. Očekáváme proto relativně nízkou cenu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nepřipomíná vám Sony Ericsson?

Mezi klíčové vlastnosti telefonu patří fotoaparát s efektivním rozlišením 1,23 bodů a podpora služby Stiskni a mluv (Push to talk). Všechno ostatní se zdá být stejné jako na současných chytrých telefonech Series 60 střední třídy - tj. například jako u modelu 6260. Displej telefonu zobrazí pětašedesát tisíc barev, Nokia podporuje paměťové karty RS-MMC, v základu už bude karta s kapacitou 32 MB.

Novinku vidím v předinstalované javové aplikaci Tunes Studio pro tvorbu vlastních vyzváněcích melodií (proč nejde o program přímo pro Symbian?). Další inovací bude podpora technologie Visual Radio pro interaktivní poslech rádia. Více zatím najdete na www.visualradio.com. Dostupné informace se zmiňují o přehrávání MP3, nedodávají však, jestli to bude stereo. Pro komunikaci je v Nokii 3230 Bluetooth, telefon podporuje GPRS třídy 10 a EDGE třídy 5.

Telefon se začne prodávat v 1. čtvrtletí roku 2005.

Diskuze (60) Další článek: Nokia právě představila tři nové telefony (první fotografie)

Témata článku: Nokia, Nokia 3230, Nov, Nová Nokia, Smartphone, Mega, Střední segment


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46