Nová Opera Mini 4 beta: vyzkoušejte nejnovější verzi!

Máme tu další vylepšení pro oblíbený internetový prohlížeč Opera Mini, který nyní dospěl do verze 4. Zatím je uvolněna pouze testovací beta verze, ale už i s tou můžete využívat zajímavé nové funkce.

Autoři tvrdí, že je nová Opera Mini lepší než celý iPhone – koukněte se na zábavné video ve stylu reklam "Mac and PC".

Co Opera Mini 4 beta nabízí:

  • dynamická změna měřítka – můžete snadno zvětšovat a zmenšovat stránku (text i obrázky společně), což značně urychluje pohyb na stránce. Doporučuji kouknout na toto video.
  • při načtení stránky Opera Mini odhadne místo, odkud budete chtít stránku číst a toto místo vám na displeji rovnou zobrazí.
  • máte k dispozici kurzor, kterým můžete zaměřit prvky na stránce, jako s běžnou myší.
  • rychlé posouvání – tlačítky 4, 6, 8 a 2 na klávesnici telefonu můžete rychle posunovat zobrazenou stránku, klávesa 5 slouží pro zoomování
  • rychlejší a úspornější surfování: optimalizace webových stránek pro malé displeje mobilních telefonů zajišťuje menší datové přenosy a rychlejší načítání stránek
  • kontextová nabídka obsahuje důležité funkce pro zobrazení stránky – zarovnání na šířku displeje, načtení obrázků, obnovení stránky, informace o stránce a volby internetových odkazů. Dozvíte se ještě před kliknutím, kam odkaz směřuje, a můžete zvolit, aby se odkazovaná stránka načetla bez obrázků.
  • podpora CSS stylů

Více informací s obrázky, ale v angličtině, najdete zde.

Pro stažení nové Opery Mini 4 Beta zvolte ve svém mobilním internetovém prohlížeči adresu mini.opera.com/beta.

Diskuze (47) Další článek: Navteq představil mapy Česka a východní Evropy

Témata článku: , , , Apple iPhone 4GB, Min, Opera Mini, Mini +, Nová opera, Nov, Mini