Nová práce pro akcelerometry v mobilech: ovládání poklepáním

Nová práce pro akcelerometry v mobilech: ovládání poklepáním

Na Carnegie Mellon University v Pittsburghu a v laboratořích Intelu v Seattlu vyvíjejí nový způsob ovládání mobilních zařízení. Informoval o tom portál NewScientist. Cílem není komplexní ovládání celého přístroje, ale pouze další využití akcelerometru při zadávaní několika jednoduchých pokynů. Využívání akcelerometru v ovládaní má najít využití například při rychlém ztišení zvonícího telefonu, ovládaní hlasitosti nebo automatické odpovědi formou SMS správy. Stačit bude tlesknout, nebo poklepat po kapse a telefon vykoná naprogramovanou akci.

S podobným způsobem experimentovala také Nokia, ovládání poklepáním se dokonce dostalo do několika produkčních modelů, ale problémem bylo časté pochybení nechtěná aktivace jednotlivých úkonů i při běžné chůzi. Nyní by však mělo ovládání poklepáním najít podstatně širší využití. Z dostupných poznatků vycházejí i v novém projektu a už se dostavují první úspěchy.

Aplikaci testovalo jedenáct dobrovolníků, kteří v kapse nosili zařízení velikosti mobilního telefonu vybavené akcelerometrem. Každý z nich testoval při svých běžných aktivitách. Zařízení identifikovalo správně téměř všechny signály poklepáním, za 22 hodin byla registrována jedna chyba.

Vývojáři v novém projektu přicházejí s mnoha zajímavými nápady, přesto si jsou vědomi toho, že hlavní je v tomto případě jednoduchost. Dva poklepové příkazy je podle nich ta optimální hodnota, která má šanci na reálné využití. Onou dvojicí by mohlo být ztišení telefonu a poslání SMS správy s informací, aby druhá strana zkusila zavolat později.

Diskuze (13) Další článek: Nabijte si baterii prstem (koncept)

Témata článku: Ostatní, Pittsburgh, Akcelerometr, Nov, Mobil, Práce, Ovládání, Nová práce, MOBI


Určitě si přečtěte