Nová verze webového prohlížeče od Nokie

O nové verzi webového prohlížeče Nokie jsme vám již psali, nyní přinášíme několik podrobnějších informací navíc. Nových vlastností je požehnaně a ještě více přispívají k pohodlnějšímu prohlížení. Nokia se tak co nejvíce snaží přiblížit k desktopovým prohlížečům.

  • Podpora více jazyků – společně s XHTML a HTML bude nová verze podporovat i WML.
  • Plovoucí nástrojová lišta – nejběžněji používané funkce na jednom místě bez potřeby zacházení do menu.
  • Automatické doplňování formulářů – již nebude nutné znovu zadávat stejný obsah do formuláře. Po napsání úvodních několika písmen vám bude nabídnuta historie použitých výrazů.
  • Správce hesel – prohlížeč si zapamatuje použitá jména a hesla pro rychlejší a pohodlnější přihlašování.
  • Lepší RSS/Atom čtečka – byla přidaná podpora pro automatickou aktualizaci a snadnější přidávání nových feedů.
  • Ladscape režim – pouhým stiskem bude možné otočit obsah displeje aby se využil potenciál jeho výšky.
  • Flash Lite 2 – nová verze Flash Lite nabídne širší podporu funkcí odpovídající Flashi verze 7.
  • Off-line prohlížení – konečně bude možné uložit si stránky pro pozdější prohlížení po odpojení od Internetu.
  • Favicony – u uložených stránek mezi oblíbené bude zobrazena i jejich favicona.
  • SVG-T 1.1 – nepříliš používaný formát vektorové grafika pro web (Scalable Vector Graphics) v jeho Tiny provedení.
Uvedené funkce byly představeny před několika týdny a budou k dispozici nejspíše v prvním kvartálu roku 2007 v nových S60 přístrojích – Nokia N95, LG joY, Samsung SGH-i520. Zatím není jisté, zda bude možné upgradovat současnou verzi prohlížeče.

Více informací:

Určitě si přečtěte

Články odjinud