Nové Garminy Nüvi: už umíme to, co umí ostatní

Garmin představil sedm nových přenosných navigací Nüvi. Tři patří do řady 2x5T, čtyři do řady 7x5T. V titulku jsem si do Garminu trochu rýpnul, protože mezi hlavní novinky patří funkce, které už konkurenční navigace mají docela dlouho. Je to třeba pohled „Reality View“. Přístroj před vybranými křižovatkami a sjezdy realisticky zobrazí, kudy se má uživatel vydat. Kromě toho se také ukazuje doporučené řazení do jízdních pruhů.

Klepněte pro větší obrázek
Obrázek před výjezdem z dálnice

Garmin do vyšší řady Nüvi 7x5T přidal ještě poloprůhledné prostorové budovy... chtělo by se mi napsat „pro zmatení řidiče“, ale co lidé chtějí, to mají mít. Zobrazování map zrychlí grafický akcelerátor. Díky funkci Garmin HotFix bude rychlejší zachycení satelitů a určení polohy. Jde tedy o stejnou funkci, kterou už nabízejí nové navigace vybavené GPS čipy Sirf.

Na webu GPS magazine je publikována tabulka s rozdíly jednotlivých novinek.

Klepněte pro větší obrázek
Prostorové budovy: snad půjdou vypnout

Nová je také nabídka aktualizace map do šedesáti dnů po pořízení navigačního přístroje. Když se v této době objeví nové mapy, uživatel bude mít nárok na bezplatný upgrade. Podrobnosti budou uvedeny na stránce www.garmin.com/numaps, zatím ale není dostupná. I tohle konkurenční navigace nabízejí už velmi dlouho.

Garmin bohužel mapy aktualizuje poměrně zřídka, jednou za rok, a to je docela v kontrastu například s čtvrtletní periodicitou u Navigonu. V rámci programu Navigon FreshMaps jsou navíc tyto aktualizace cenově velmi dostupné, u některých modelů dokonce dva roky zdarma. Když se k tomu přidá distribuce map Garminu pouze na fyzických nosičích, nikoli online přes internet, myslím, že americký výrobce by měl v této oblasti zabrat.

Klepněte pro větší obrázek
Upozornění na řazení pruhů před křižovatkou

Diskuze (8) Další článek: T-Mobile má SMS bránu zdarma a přináší MMS revoluci

Témata článku: Garminy, Rychlé zachycení, Fyzický nosič, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid