Nové grafické čipy do mobilů (živě – video!)

Kromě samotných výrobců mobilů jsou v Barceloně k vidění také výsledky práce vývojářů hardwaru pro mobilní zařízení. Svými novými technologiemi se chlubil například Texas Instruments, který prezentoval nové grafické čipy umožňující přehrávání velmi kvalitního videa nebo hraní náročných 3D her i s minimálními nároky na příkon a prostor. Na testovacích sadách to tak ale nevypadá – je to však pěkná ukázka toho, jak se takové čipy testují a ladí. Jedná se v podstatě o rozložený telefon s mnoha testovacími funkcemi a rozhraními navíc, nechybí však joystick, klávesnice a velký displej s VGA rozlišením, na kterém je vidět práce čipu.

TI_01.jpg TI_02.jpg TI_03.jpg TI_04.jpg
Testovací "telefon" pro zkoušení nových čipů • a tady je připevněný ten malý zázrak

TI_05.jpg TI_06.jpg
Prezentace zobrazení 3D her

Na videu můžete vidět zobrazení grafiky ve vysokém rozlišení. Nejedná se o pouhé video, ale o testovací 3D hru. Testovací sada je připojena na velkou LCD televizi, aby kvalita videa vynikla.

 

Firma Imagion Technologies se pustila do ladění nového čipu Texas Instrument po svém a kromě 3D her ukázala i uživatelské prostředí telefonu s grafickou akcelerací. Bohaté animace, plné stínů, průhledných efektů a dalších parádiček by sice byly v praxi na obtíž, ale z pouhého ovládání telefonu by se rázem pro mnohé stala zábava na dlouhé večery. Kromě toho ukazuje Imagination Technologies například univerzální řešení příjmu mobilní digitální televize pracující na standardech DMB i DVB-H.

 TI_07.jpg TI_08.jpg TI_09.jpg
Ladící sada pro čipy TI • to malé čtveraté uprostřed je to, oč tu běží • univerzální modul pro příjem digitální televize v mobilu

Diskuze (2) Další článek: Podivné Neonode N2 v praxi (video)

Témata článku: , Čip, MOBI, Mobil, Imagination Technologies, Graf, Nov, Minimální nárok, Malý zázrak