Nové Nokie N81 a N82: 8GB paměti, GPS a xenonový blesk!

Nokia chystá dva nové, velmi dobře vybavené smartphony se Symbianem. Oficiálně ještě nebyly představeny, ale server RingNokia zveřejnil první informace i obrázky.

Nokia N81 bude multimediální mobil pro hudební fajnšmekry. Zaujme především svou vnitřní 8GB pamětí, konektorem 3,5mm jack pro připojení sluchátek, stereofonním Bluetooth a samozřejmě také QVGA displejem s 16 miliony barev, podporou Wi-Fi a sítí třetí generace nebo 2MPx fotoaparátem. Telefon má výsuvnou konstrukci a rozměry 102 × 50 × 18 mm při hmotnosti 140 g.

01.jpg 
Nokia N81

Nokia N82 je telefonem klasické konstrukce a lze ji považovat za nástupce Nokie N73. Bude se jednat o telefon zaměřený na fotografování a proto ponese 5Mpx fotoaparát s automatickým zaostřováním a optikou Carl Zeiss. Největším překvapením je ale xenonový blesk! Dále telefon zaujme vestavěným navigačním čipem GPS, podporou Wi-Fi, televizním výstupem, QVGA displejem a Bluetooth s profilem A2DP. Telefon umí pracovat v sítích třetí generace, má klasickou konstrukci a rozměry 112 × 50 × 17 mm a hmotností 120 g.

02.jpg 
Nokia N82

Máme se na co těšit. O těchto modelech se ve fórech šušká už dlouho a i kdyby by byly stávající obrázky podvrhem, věřím, že se podobné telefony stejně objeví. Představení se očekává na podzim. Ještě se sluší dodat, že oba telefony poběží na operačním systému Symbian S60 3rd Edition, Feature Pack 1. Tedy se stejnou verzí, jako je v Nokii N95.

Diskuze (52) Další článek: Nokie budou hlásit: „vypojte nás ze zásuvky!“

Témata článku: Nokia, , Nokia N81, Nokia N81 8GB, Nokia N82, Nov, Blesk, BLE, Xenonový blesk