Novinka: Podcast pro Symbian S60 přímo od Nokie

Už pěkně dlouho sedím a přemýšlím, jak stručně a jasně definovat, co je to podcast. Jednoznačná věta mě ale asi nenapadne. Podcast vznikne tím, že někdo namluví a do zvukové nahrávky převede text, který byste si jinak přečetli v novinách nebo na zpravodajském webu. Uživatel si potom takové nahrávky pravidelně stahuje do svého MP3 přehrávače (ano, kořen Pod je od slova iPod) a poslouchá.

Podcastu jsem nikdy neporozuměl. Jsem asi ze staré školy, umím číst a navíc mnohem rychleji, než když mi text někdo předříkává. Co mě v textu nebaví, jednoduše přeskočím. Podcast je ale moderní, oblíbený a proto i Nokia včera vydala novou aplikaci, se kterou lze nahrávky stahovat přímo do chytrého telefonu se Symbianem S60. Nutno dodat, že musí jít o S60 3rd Edition, tedy telefony Nokia E60, N80, N91 a další nové modely.

Hlavní obrazovka programu

Z éteru do mobilu

Instalační soubor aplikace Podcasting si můžete zdarma stáhnout na adrese www.nokia.com/podcasting. I když je stránka připravena pro Nokii N91, program bude fungovat i s jinými telefony S60 3rd Edition.

 
Přihlášené kanály • příspěvky ve vybraném kanálu

Program Podcasting dokáže přímo do telefonu stahovat přihlášené zvukové příspěvky. Vyberete si kanál z některého z předpřipravených adresářů, případně použijete vlastní oblíbený zdroj ve formátu OPML. Anebo rovnou zadáte přímo adresu podcastu. Program umí také vyhledávat prostřednictvím služby Digitalpodcast.com.


Připravené adresáře • výběr ze služeb pro podcast

Stahování zvukových souborů do telefonu může být manuální anebo automatické, v nastaveném časovém intervalu. Vzhledem k tomu, že soubory MP3, které se přenáší, mívají řádově jednotky až desítky megabajtů, není to nic pro datové programy placené za přenesený kilobajt. S datovým paušálem nebo ještě lépe přes Wi-Fi a domácí přístupový bod je ale stahování rychlé a levné. Nastavit se dá také prostor na kartě, který chcete podcastům dát k dispozici.


Nastavení

Z vybraných novin si poté podle názvu zvolíte příspěvek, který chcete stáhnout. Mezi tím se dá program skrýt na pozadí, stahování nějakou dobu trvá. Hned na začátku si ale můžete poslechnout, jak nahrávka začíná, a stahování případně zastavit, pokud nesplní představy. Přehrávání podcastu probíhá v interním přehrávači hudby telefonů Nokia.

  
Přehrávač • možnost ukázky • vyhledávání a jeho výsledky

Diskuze (2) Další článek: Nový firmware pro navigaci TomTom Go 910 opraví chyby

Témata článku: Nokia, Podcast, Nokia E60, Novinka, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28