Nový TomTom One se skládacím držákem: oficiálně

TomTom už oficiálně představil nové modely z řady One, o kterých jsem psal předevčírem. Nyní už vím, že přístroj bude možné odpojit od držáku, ten však bude natolik tenký, aby se i s celým TomTomem dal pohodlně přenášet. V Česku se navíc nebudou nabízet číselně označené modely, ale pouze varianty One a One XL rozdělené navíc podle pokrytí a podle toho, jestli budou obsahovat přijímač dopravních informací RDS-TMC.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový TomTom One

Oficiální představení najdete níže v tiskové zprávě. Samostatně z ní vyjímám ještě doporučené koncové ceny s DPH:

 • TomTom ONE: 3 790 Kč
 • TomTom ONE Europe 31: 4 990 Kč
 • TomTom ONE Europe 31 Traffic: 5 790 Kč
 • TomTom XL Traffic: 6 290 Kč
 • TomTom XL Europe 31 Traffic: 7 490 Kč


Tisková zpráva

TomTom odhaluje nové řady TomTom ONE a XL s novým kompaktním designem a s pružným skládacím držákem

 • ultra kompaktní design s EasyPort™ držákem pro jednoduchou montáž a ochranu
 • vylepšený zvukový výkon
 • bezkonkurenčně jednoduchý na používání
 • nejaktuálnější mapy a unikátní technologie TomTom Map Share™
 • široká řada bezpečnostních funkcí
 • volitelné dopravní informace
 • předinstalované bezpečnostní kamery
 • zosobnění pomocí platformy TomTom HOME pro sdílení souborů

Amsterdam, 29. března 2008. TomTom, světově vedoucí poskytovatel navigačních řešení, dnes představuje nejnovější modely oceňované řady automobilových navigací – TomTom ONE a TomTom ONE XL. Nové produkty jsou kompletně přepracované a mají skládací držák, díky kterému jsou maximálně přenosné a flexibilní.

Na základě rozsáhlých spotřebitelských studií a zpětných vazeb TomTom od základu přepracoval nový TomTom ONE a TomTom XL. Věrný svému přístupu k jednoduchosti použití v oblasti softwaru, map a instalace TomTom s produkty TomTom ONE a TomTom XL představil rovněž nový druh montážního řešení. Nový držák na čelní sklo – zvaný EasyPort™ - může být ponechán připevněný k zařízení a po použití složen do plochého tvaru. Kompletní jednotka, včetně držáku, je přitom dostatečně malá, aby se vešla do kapsy u košile, batohu nebo kapsy u kalhot v okamžiku, kdy řidič opouští své vozidlo.

Pro ještě zřetelnější hlasové instrukce jsou nyní TomTom ONE i TomTom XL vybaveny kompletně přepracovaným audio systémem zajišťujícím dostatečnou hlasitost a čistotu navigačních instrukcí za všech okolností – i v případě zapnutého autorádia, hluku z dopravy či automobilu plného skotačivých dětí! Výběr mužských a ženských hlasů je součástí sady uživatelských preferencí.

Jako opravdu kompaktní a přenosná navigace přichází TomTom ONE s 3,5-palcovou dotykovou LCD obrazovkou, přičemž TomTom XL se může pochlubit dokonce 4,3-palcovým širokoúhlým LCD, který je určen převážně těm uživatelům, kteří preferují větší displej.

Nový TomTom ONE (světově nejprodávanější přenosná navigace) a TomTom XL nahrazují stávající produktové řady TomTom ONE 3rd Edition a TomTom ONE XL a budou dostupné ve specializovaných maloobchodech v květnu 2008.

Harold Goddijn, CEO společnosti TomTom, uvedl: „Modernizované produkty TomTom ONE a TomTom XL jsou nyní ještě zajímavější – nabízejí kombinaci bezkonkurenční jednoduchosti na používání, extrémní přenositelnosti, nejobsáhlejších a nejaktuálnějších map a bohatých možností personalizace pro potřeby individuálních uživatelů – a to vše za příznivou cenu.“

„Elegantní design nového TomTom ONE a TomTom XL společně s komfortem montážního řešení EasyPort™ odlišuje tyto produkty od ostatních navigací na trhu. Nové produkty vyhoví především klientům, kteří požadují kompaktní, inteligentní a vysoce přenosné navigační řešení a přitom nechtějí přistupovat na kompromis v oblasti kvality či funkční výbavy.“

Nové modely TomTom ONE a TomTom XL přicházejí s unikátní technologií TomTom Map Share™, zárukou nejnovějších map, předinstalovanými bezpečnostními kamerami a volitelnou dopravní anténou RDS-TMC, kterou ocení zejména uživatelé požadující pravidelně aktualizované dopravní informace na cestách.

Držák EasyPort™

Držák TomTom EasyPort™ má unikátní, flexibilní design, který díky odolnému systému mechanické uzávěrky umožňuje uživatelům bezpečně připevnit své zařízení TomTom na příslušné místo čelního skla. Při opouštění vozidla v cílové destinaci pak uživatel snadno a rychle demontuje svůj přístroj s pomocí jediného pohybu. Inteligentní design umožňuje řidiči šikovně složit držák přímo na zařízení TomTom – a demontovat tak celou jednotku bez nutnosti separátního uložení držáku. Vzhledem k malé velikosti zařízení a držáku není jednoduché a bezpečné uložení do brašny žádný problém. TomTom nyní nabízí dva druhy pouzder umožňující přenášet zařízení společně s držákem jako elegantní, kompaktní balíček.

Hlasité a čisté hlasové instrukce pro bezpečnější řízení

Nezávislý bezpečnostní průzkum** odhalil důležitost zřetelných navigačních instrukcí pro bezpečnost řízení. V rámci přepracování řady TomTom ONE a TomTom XL nebyl v oblasti zvukového výkonu učiněn žádný kompromis. TomTom ONE i TomTom XL nyní obsahuje mnohem větší a zdokonalený reprosystém zajišťující, že hlasové instrukce jsou za všech okolností hlasité a čisté navzdory hluku v pozadí, který se v automobilu obvykle vyskytuje.

TomTom Map Share™

Uživatelé nových produktových řad TomTom ONE a TomTom XL mohou těžit z unikátní technologie TomTom Map Share zahrnující miliony oprav a vylepšení vytvářených každý měsíc uživatelskou online komunitou TomTom. Mezi ně se řadí změny v názvech ulic, rychlostních limitech na silnicích, zákazech otáčení, povolených směrech jízdy a silničních zátarasech, stejně jako opravy spojené s místy POI (Points of Interest), jako například změny telefonních čísel. Map Share umožňuje řidičům vylepšovat mapy přímo na svém zařízení, stejně jako přijímat opravy od ostatních uživatelů skrze TomTom HOME – volně dostupný software. TomTom má světově rozsáhlejší komunitu satelitní navigace zahrnující více než 20 milionů uživatelů, a navíc technologii Map Share zajišťující, že řidiči mohou vždy mít nejaktuálnější mapy a znalosti lokální dopravní situace přímo na dosah ruky.

Záruka nejnovějších map

Přenosná navigační zařízení TomTom jsou během výroby vybavena nejnovějšími mapami, nicméně pokud během 30 dnů od počátku používání zařízení TomTom vyjdou mapy nové, mají zákazníci nárok na bezplatné stažení těchto map prostřednictvím aplikace TomTom HOME.

Bezpečnost jako priorita

Bezpečnost je klíčovou prioritou při vývoji všech produktů TomTom. Nový TomTom ONE a TomTom XL přicházejí s komplexní sadou bezpečnostních prvků, takže řidiči mají vždy přímý přístup k bezpečnostní a silniční informační asistenci, ať jedou kamkoliv. Obsáhlé menu ‘Help Me!’ zahrnuje takové informace, jako jsou například telefonní čísla na pohotovost a nehody, popis cesty do nejbližší nemocnice, rady pro údržbu automobilu či instrukce pro první pomoc. Pokročilé bezpečnostní preference uživateli rovněž umožňují nastavit si dle svých priorit rychlostní varovná oznámení, načasování jízdních přestávek či přístupnost jednotlivých funkcí menu.

Dopravní informace v základní výbavě nebo jako volitelná možnost

Nové modely TomTom ONE a TomTom XL nabízejí poslední a nejaktuálnější dopravní informace poskytované díky vestavěné dopravní anténě RDS-TMC zajišťující efektivnější cesty a bez zbytečného stresu. Anténa RDS-TMC je rovněž dostupná jako samostatně volitelné příslušenství.

Širší výběr map

S novým TomTom ONE a TomTom XL si nyní uživatelé mohou zvolit výhradně mapy svého vlastního státu/regionu, nebo si mohou vybrat model s 22 státy západní Evropy, či 31 státy východní Evropy (dostupnost těchto modelů se může v jednotlivých státech lišit).

TomTom HOME

Stejně všechny produkty TomTom, také nová řada TomTom ONE a TomTom XL přichází s TomTom HOME, volně dostupným softwarem TomTom pro PC/Mac – nezbytným pro udržení zařízení TomTom vždy aktuálním. Prostřednictvím TomTom HOME mohou zákazníci snadno stahovat nové verze softwaru, stejně jako nejnovější mapy a bezpečnostní kamerovou databázi.

Řidiči mohou personalizovat svá zařízení, a tím si zajistit klidné a příjemné dosažení cílové destinace. Obsáhlé a stále se rozšiřující možnosti personalizace, jako jsou navigační hlasy, individuální varovné signály, stylové uvítací obrazovky či řada míst POI (Points of Interest) – z nichž mnoho bylo vytvořeno uživatelskou komunitou TomTom HOME – mohou být staženy prostřednictvím TomTom HOME, a to bezúplatně (kromě prémiového obsahu).

Chytré a vtipné extra funkce

Pro doplnění nové řady představila společnost TomTom celou řadu příslušenství designovaných speciálně pro TomTom ONE a TomTom XL. Řada zahrnuje nový TomTom Sleeves (jemné ochranné pouzdro v černé či červené barvě), odolná ochranná pouzdra, kožená přepravní pouzdra, další držáky a USB domácí nabíječky.

Dostupnost a cena

Nový TomTom ONE a TomTom XL nahrazuje aktuální řadu ONE 3RD EDITION a ONE XL a bude dostupný prostřednictvím maloobchodů v květnu 2008.

Ceny:

 • TomTom ONE: 3 790Kč
 • TomTom ONE Europe 31: 4 990Kč
 • TomTom ONE Europe 31 Traffic: 5 790Kč
 • TomTom XL Traffic: 6 290Kč
 • TomTom XL Europe 31 Traffic: 7 490Kč

Technické specifikace: TomTom ONE

 • Vysoce kvalitní 3,5-palcová barevná TFT LCD dotyková obrazovka odolná proti záření, formát 4:3, QVGA, 320 x 240 pixelů, 64 000 barev
 • Rozměry: 92 x 78 x 25 mm
 • Váha: 148 gramů
 • Vysoce citlivý GPS chipset
 • Předinstalované mapy ve vnitřní paměti
 • Spojitost: mini-USB, RDS-TMC (přes mini-USB)
 • Interní Lithium-ion baterie (až 3 hodiny provozu)
 • Kompatibilita: Windows a Mac OS X 10,3 a vyšší
 • Hlasitost podle rychlosti jízdy vozidla
 • Vylepšený TomTom systém reproduktorů
 • EasyPort™ mount
 • QuickGPSfix™
 • Automatický denní/noční režim
 • Ochrana heslem
 • Kompatibilita s TomTom HOME.

Technické specifikace: TomTom XL

 • Vysoce kvalitní 4,3-palcová barevná TFT LCD dotyková širokoúhlá obrazovka odolná proti záření, formát 16:9, WQVGA, 480 x 272 pixelů, 64 000 barev
 • Rozměry: 118 x 83 x 25 mm
 • Váha: 186 gramů
 • Vysoce citlivý GPS chipset
 • Předinstalované mapy ve vnitřní paměti
 • Spojitost: mini-USB, RDS-TMC (přes mini-USB)
 • Interní Lithium-ion baterie (více než 3 hodiny provozu)
 • Kompatibility: Windows and Mac OS X 10,3 a vyšší
 • Hlasitost podle rychlosti jízdy vozidla
 • Vylepšený TomTom systém reproduktorů
 • EasyPort™ mount
 • QuickGPSfix™
 • Automatický denní/noční režim
 • Ochrana heslem
 • Kompatibilita s TomTom HOME.

Volitelné příslušenství dostupné pro TomTom ONE a XL:

 • RDS-TMC přijímač informací o dopravní situaci: pro příjem aktualizací informací o dopravní situaci
 • USB domácí nabíječka: pro nabíjení zařízení TomTom doma či během cestování
 • USB automobilová nabíječka
 • TomTom Sleeves: rychlá cesta k ochraně proti znečištění, prachu a poškrábání (s páskou pro pohodlnou přenosnost)
 • Ochranné pouzdro & řemínek v různých barvách: pro maximum ochrany od ran a poškrábání
 • Kožené ochranné pouzdro & řemínek: pro stylovou ochranu vašeho produktu TomTom
 • Cestovní pouzdro: pro ochranu a přenos přístroje i s příslušenstvím
 • Montovací souprava: pro další montování zařízení
 • Karta pro informace o bezpečnostních kamerách: k aktualizaci databáze TomTom o bezpečnostních kamerách
Diskuze (13) Další článek: Jabra JX20: videotest titanového luxusu

Témata článku: Bezpečnostní kamera, HTC One S, Dosah ruky, Široká řada, Tom, U flex, Bezpečné uložení, Širokoúhlý LCD, Cestovní pouzdro, Držák, Sklad, Nov, Unikátní technologie, Rychlá cesta, Vylepšený zvuk


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny