Nvidia a Epic Games přináší Unreal Engine 3 na Windows 8 a RT

Nvidia a Epic Games přináší Unreal Engine 3 na Windows 8 a RT

Společnosti Nvidia a Epic Games dnes v Berlíně oznámily portaci Unreal Engine 3 na platformu Windows 8 a Windows RT (verze Win8 pro čipsety ARM, dříve Windows on ARM). Unreal Engine 3 je technologie, která je na pozadí několika špičkových her současnosti (např. Gears of War, Mass Effect, Batman, Infinity Blade a 221 dalších) a její portace znamená, že herní vývojáři snáze dostanou své tituly na nová Windows. Zúčastnění říkají, že „překlopení“ PC či X360 hry na platformu Win8/RT je otázkou několika kliknutí (praxe je pochopitelně o něco komplikovanější).

Klepněte pro větší obrázek
Igor Staněk z Nvidie při berlínské tiskové konferenci

Nvidia na svém blogu uveřejnila video, na kterém UE3 běží na tabletu Asus Vivo Tab RT s operačním systémem Windows RT a čipsetem Tegra 3. Kvalitu grafiky posuďte sami, ukázka probíhá na známé 3D mapě Epic Citadel, hra běží mezi 35 a 40 snímky za sekundu. Vypadá to, že he herní historie pokračuje a i nadále se drží linie operačních systémů od Microsoftu. Tentokrát to ale budou subtilní tablety, které se jednoduchým zacvaknutím promění na notebooky. Odpadá otravný větráček chrlící horký vzduch, a jestli se bojíte hraní na skleněné ploše dotykového displeje, přes USB si připojte libovolný herní ovladač.

 

Diskuze (17) Další článek: Samsung Galaxy Note II: vylepšený náčrtník poprvé před kamerou

Témata článku: Nvidia, Software pro PC, Game, Engine, Batman, Windows, Unreal, Epic, Chrlič, Windows!, Gears of War, Herní vývojář, Herní historie, EPIC Games, Win, Igor, Igor Staněk, Unreal engine, Wind


Určitě si přečtěte