O2: „Naše know-how pomůže České republice k penězům“

Minulý týden proběhlá médii zpráva, že Česká republika neumí čerpat finanční prostředky ze strukturálních fondů Evropské unie. Oproti nejpilnějšímu Slovinsku (více než 80 %) jsme vyčerpali pouze 44 % z přidělených zhruba 40 miliard korun. V tomto hodnocení jsme na předposledním místě mezi novými zeměmi EU z roku 2004. Ruku k dílu vylepšení nepříznivé bilance hodlá přiložit i česká Telefónica O2.

Ta po několika měsících příprav zahájila unikátní projekt podpory nových projektů financovaných z fondů Evropské unie v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). V současné době je projekt připraven pro všechny úrovně veřejné správy, v oblastech podporovaných strukturálními fondy EU a v blízké budoucnosti jej budou moci využít také malé a střední firmy. Tento projekt tak přichází v době, kdy se do finální fáze dostává schvalování jednotlivých programů strukturálních fondů EU. Telefónica O2 chce svými zkušenostmi napomoci tomu, aby se České republice podařilo efektivně využít maximum z prostředků alokovaných Evropskou komisí na léta 2007 až 2013.

Fernando Astiaso Laín, viceprezident pro firemní zákazníky společnosti Telefónica O2 Czech Republic, k tomu dodává: " Věřím, že zkušenosti společnosti Telefónica z projektů realizovaných ve Španělsku mohou opravdu efektivně pomoci našim klientům v tom, aby realizovali zcela nové ICT projekty financované evropskými fondy. Víme, že takovéto komplexní projekty vyžadují hodně času a úsilí a my proto chceme maximálně využít zkušeností a vyjít vstříc našim partnerům ve veřejné správě i v soukromém sektoru v České republice a pomoci jim s jejich přípravou".

Již v době vstupu společnosti Telefónica na český trh v roce 2005 se předpokládalo, že tato španělská firma napomůže České republice v čerpání z evropských fondů na ICT projekty (viz např. Ekonom, 7.4.2005, č. 14, str. 40-41).

Telefónica O2 Czech Republic díky svému nadnárodnímu působení disponuje klíčovým know-how v oblasti realizace takovýchto projektů a je schopna svým klientům poskytnout potřebnou podporu při přípravě komplexních projektů financovaných z EU.

Diskuze (13) Další článek: Vodafone zrušil Student extra nabito

Témata článku: Operátoři, O2, NAS, Pen, Finální fáze, Know-how, Republic


Určitě si přečtěte