O2 Navigace získala ocenění veletrhu Invex

Služba O2 Navigace společnosti Telefónica O2 Czech Republic získala prestižní ocenění Křišťálový disk 2006, které je každoročně udělováno inovativním řešením v oblasti informačních a komunikačních technologií na veletrhu Invex/Digitex. Na slavnostním galavečeru převzal Cenu generálního ředitele Křišťálový disk 2006 Jaroslav Kubišta, výkonný ředitel pro vnější vztahy.

O2 Navigace představuje unikátní a finančně nenáročné řešení pro všechny, kteří chtějí využívat výhody precizní navigace bez nutnosti nákladné vstupní investice. Tato služba umožňuje zákazníkům využívat svůj mobilní telefon jako plnohodnotnou satelitní navigaci. K cestování bez složitého hledání trasy a bloudění stačí zákazníkům vlastnit mobilní telefon a aktivovat si službu O2 Navigace s kapesním GPS modulem. Pomocí mobilního telefonu a kapesního modulu mohou nyní zákazníci cestovat bez nutnosti sledování cesty v mapě a mají přístup k mnoha důležitým doplňkovým informacím. Mobilní telefon získává údaje o poloze z kapesního GPS modulu pomocí bezdrátové technologie Bluetooth a na základě této informace dostává od navigačního serveru prostřednictvím GSM sítě navigační informace. Vlastní kalkulace trasy probíhá na výkonném serveru mimo mobilní telefon. Toto řešení klade minimální nároky na interní paměť telefonu a umožňuje tak využívat navigaci z mobilního telefonu pro celou Evropu. Všechny mapové podklady jsou neustále aktualizovány na centrálním navigačním serveru a tak odpadá nutnost dokupování aktuálních mapových verzí.

„Jsme potěšeni, že toto unikátní mobilní navigační řešení, které se zákazníkovi vejde do kapsy a je přitom plně srovnatelné s jakýmkoliv jiným pevně instalovaným řešením pro GPS navigaci bylo oceněno,“ uvedl Jaroslav Kubišta, výkonný ředitel pro vnější vztahy.

Diskuze (8) Další článek: Křišťálový disk 2006: sedm výherců a z toho tři navigace

Témata článku: Ocenění, Veletrh, Složité hledání, Invex, Ocenění v, Minimální nárok


Určitě si přečtěte