O2 razantně zlevnil roaming!

Prázdniny jsou doslova za dveřmi a naši operátoři odhalují své roamingové trumfy. Jako poslední přichází O2, jeho nabídka však opravdu stojí za pozornost. Pro všechny zákazníky mobilních služeb O2 je připraven speciální roamingový tarif O2 Smart Roaming, se kterým budou moci jeho uživatelé až o 82 % levněji ze 14 nejoblíbenějších prázdninových destinací. Od 20. června mají všichni zákazníci mobilních služeb O2 možnost platit na svých cestách ve 14 vybraných zemích za odchozí hovory pouhých 11,8 Kč/min.

Tip: Na toto téma probíhá diskuze na našem fóru.

Cena platí pro všechny odchozí hovory do České republiky a volání v rámci O2 Smart Roaming zóny. Uživatelé nového tarifu navíc rovněž ušetří při volání z ostatních zemí EU, kde zaplatí 29,8 Kč/min namísto 41,7 Kč/min.

Další dobrá zpráva je, že všichni, kdo si nový roamingový tarif aktivují, získají každý měsíc v rámci roamingu 30 minut zdarma na příchozí hovory ve vybraných zemích. Obavy z přijímání hovorů v zahraničí však nemusí mít ani po vyčerpání volné půl hodiny. Cena bude i nadále přijatelná, a to 6 Kč/min.

K uvedené ceně nejsou účtovány žádné aktivační, paušální či spojovací poplatky. Navíc cena za volání se vztahuje na jakýkoliv čas volání a také na všechny sítě v rámci navštívené země, takže odpadá nutnost vyhledávání sítě nejvýhodnějšího operátora.

ZónyVolání v rámci zóny a do ČRPříchozí hovorySMS
O2 Smart destinace11,78 Kč5,95 Kč (po vyčerpání 30 volných minut)11,78 Kč
Ostatní země EU29,75 Kč22,60 Kč11,78 Kč
Ostatní země v Evropě41,65 Kč23,80 Kč11,78 Kč
Ostatní65,45 Kč53,55 Kč11,78 Kč
Ceny jsou účtovány po celých minutách.

Pro zákazníky s předplacenými kartami je zde ještě jedna změna. Ve vybraných prázdninových destinacích již nemusí při vytáčení hovoru zadávat zvláštní kód, ale mohou volat přímo. Přímé volání je v současné době postupně aktivováno všem zákazníkům s předplacenými kartami a kompletně bude ukončeno na podzim, proto se před odjezdem na dovolenou prostřednictvím zákaznické linky raději ujistěte, že máte tuto službu aktivní. Zpětné volání prostřednictvím kódu *101*mobilní_číslo# bude uživatelům předplacených karet k dispozici i nadále.

Počet zemí, ve kterých bude možno využívat přímého volání, se bude v nadcházejících měsících rozšiřovat o další často navštěvované země:

NyníOd července 2007
ZeměOperátorZeměOperátor
RakouskoMobilkomBulharskoGlobul
RakouskoOneChorvatskoT-Mobile
ChorvatskoVIPnetEgyptVodafone
ItálieWindFrancieOrange
SlovenskoOrangeNěmeckoO2
ŠpanělskoTelefónicaŘeckoTIM Hellas
TuniskoTunisianaMaďarskoPannon
TureckoTurkcellPolskoPolkomtel
Velká BritánieO2  
Diskuze (25) Další článek: Nová Opera Mini 4 beta: vyzkoušejte nejnovější verzi!

Témata článku: , , , Nadcházející měsíc, Ráz