O2 SMSender: potenciál zahalený tajemstvím

Od O2 jsme dnes dostali zajímavou tiskovou zprávu o ještě zajímavější nové službě jménem O2 SMSender. Mělo by jít o posílání SMS a MMS z počítače. Vše je vázané na konkrétní SIM, služba je tedy určena pouze pro zákazníky O2. Na rozdíl od webové SMS brány Vodafonu bude možné zprávy posílat na všechna mobilní čísla, avšak za poplatek, SMSender bude umět také zprávy přijímat. Konkrétní zpoplatnění je mi trochu záhadou, v jedné větě tiskové zprávy se píše „stejně jako z mobilu“, což bych si přeložil jako „podle příslušného paušálu“. Hned následující věta však uvádí konkrétní ceny: 1,90 Kč za textovku a 9,28 Kč za MMS. Vyúčtování za zprávy odeslané SMSenderem bude součástí běžné měsíční faktury, u předplacenek se budou jednotlivé položky odečítat z kreditu.

Zajímavá je stať o praktické stránce věci. SMSender má tři podoby, můžete jej nainstalovat buď jako samostatný program, jako plugin do Internet Exploreru, nebo Outlooku. Vlastnosti jednotlivých variant jsou shrnuty v následující tabulce. SMSender údajně umí do MMS převést jakýkoliv multimediálníobsah přítomný v počítači. Píši údajně, protože ač má být program již dnes volně ke stažení na adrese www.cz.o2.com/smsender, není, odkaz nikam nevede. Okolo celé věci je několik nejasností, během dne se je budu snažit vyřešit a co nejdříve vás informovat.

 Samostatná aplikaceMS OutlookInternet Explorer
Podpora více jazykůanoanoano
Registrace pomocí MSISDNanoanoano
Odesílání SMS/MMSanoanoano
Příjem odpovědí do Inboxuanoano-
Tvorba vlastních složek pro SMS/MMSanoano-
Šablony zprávanoanoano
MMS Composeranoanoano
Formátování zprávanoanoano
Distribuční skupinyanoanoano
Odesílání vizitek (Vcard)anoano-
Podpora Offline móduanoano-
Automatické aktualizaceanoanoano


Aktualizováno: hned první příspěvek v diskuzi odhalil skutečné umístění webové stránky SMSenderu. Můžete tedy začít testovat.

Diskuze (37) Další článek: Kurzy zdarma věnované GPS a GIS (Praha)

Témata článku: O2, Operátoři, Tajemství, Pot, Samostatný program, Potenciál


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40