O2: živé přenosy z hokejové extraligy v mobilu

Od 14. září 2007 spustí operátor O2 ostrý provoz živých přenosů extraligy ledního hokeje. Po loňském testovacím provozu se společnost rozhodla ve vysílání pokračovat a navíc ho rozšířit. Přenosy budou takto zajišťovány celkem z devíti stadionů po celé České republice. Hokejoví fanoušci budou mít možnost vidět v přímém přenosu většinu utkání ať již s digitální televizí O2TV v digitální kvalitě obrazu a zvuku, dále na internetu nebo i ve svém mobilu.

Nejprve se zákazník rozhodne, v jakém médiu chce hokej sledovat. Pak si zvolí variantu měsíčního nebo denního přístupu, který mu umožní vidět všechny vysílané zápasy daného dne, a to s možností mezi nimi i přepínat.

O2 TV

V menu televize najdou zákazníci přehledný rozpis všech zápasů, které se hrají v daný den včetně místa a času. Pro přístup k přímým přenosům a do archivu odehraných zápasů si mohou aktivovat základní programovou nabídku „Sport“ (pro nové zákazníky nyní v akční nabídce s 50% ní slevou na 3 měsíce) nebo doplňkovou programovou nabídku „Extraliga plus“. V případě, že zákazník chce shlédnout zápasy daného vybraného dne, je pro něj připravena doplňková služba „Extraliga“, se kterou si snadno aktivuje jednodenní přístup.

Mobil

Informace o hokejovém dění najdou zákazníci na WAP portálu o2hokej.cz. Pro uživatele s telefonem podporujícím streaming se automaticky objeví nabídka mobilních přímých přenosů „HokejTV“. Stačí poslat SMS ve tvaru HOKEJ na číslo 999888 a fanoušci mají otevřenou cestu k dění na všech stadionech. Cena za jedno hrací kolo je 30 Kč nebo lze 150 Kč předplatit celý měsíc.

Internet

Na stránce www.o2hokej.cz je okno přehrávače, ve kterém mohou všichni fanoušci sledovat zápasy hokejové extraligy v živém internetovém přenosu. Stačí zadat heslo, to lze získat po odeslání SMS s textem HOKEJTV na číslo 9001150. Službu mohou využít zákazníci všech mobilních operátorů. Hokej TV na internetu stojí 50 Kč za 1 kolo (48 hodin) nebo 158 Kč za měsíc. Na výše odkazovaných webových stránkách nalezneme kromě internetových přímých přenosů z utkání extraligy všechny informace z O2 extraligy: průběžný stav všech utkání, program dalších kol, tabulky, sumární i týmové statistiky, soupisky a také informace o mobilních hokejových službách.

Přímé přenosy bude vyrábět a distribuovat přímo operátor O2 při současné spolupráci s jednotlivými hokejovými kluby. Díky vlastním kamerám tak zvedne i úroveň technického zázemí na jednotlivých stadionech. Ty nyní nabízejí záznam zápasu na velkoplošných televizních kostkách nad ledem a vnitřních okruzích.

Diskuze (2) Další článek: Dohazovač: nová seznamka na portálu Vodafone live! v září zdarma

Témata článku: Extra, Doplňková služba, Přenos, Mobil, Lední hokej, MOBI, Pře


Určitě si přečtěte