Obě ruce na volant, mobil může zabíjet

T-Mobile se opět ohlásil s výchovnou lekcí pro správné používání mobilního telefonu v rámci dlouhodobé kampaně JaXmobilem. Tentokrát se zaměřil na nebezpečí, které přináší telefonování během jízdy v automobilu bez použití handsfree sady.

Hlavní zásada, kterou T-Mobile prosazuje, je skryta v prostém sloganu: „Obě ruce na volant.“ Řidič by se měl věnovat řízení vozidla, protože telefonování a jiné manipulace s mobilním telefonem za jízdy jsou jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Své tvrzení operátor opírá o statistické údaje.

V 1. pololetí letošního roku došlo na silnicích k 86 515 dopravním nehodám, které byly nejčastěji způsobeny tím, že motoristé nevěnovali plnou pozornost řízení vozidel (18,5 % případů). Čelní místa hitparády příčin havárií dále patří nedodržení bezpečné vzdálenosti a nesprávnému otáčení a couvání. Velmi alarmující je počet usmrcených osob – v prvním pololetí 2007 zahynulo na tuzemských silnicích 495 lidí, což je o 14,1 procenta více než ve stejném období loňského roku. Právě nedostatečná koncentrace na řízení sivyžádala 55 životů.

Reakční doba řidiče, jenž se nevěnuje plně řízení, je podle Autoklubu ČR téměř trojnásobně delší oproti reakční době řidiče v plné pozornosti. Proto je zásada ´Obě ruce na volant´ důležitou součástí mobilního desatera, které jsme připravili v rámci projektu jaXmobilem již v roce 2006,“ říká Martina Kemrová, manažerka firemní komunikace a tisková mluvčí T-Mobile, a dodává: „Rozhodně ji nelze brát na lehkou váhu, při nedostatečném věnování pozornosti řízení jde o životy.

Kromě iniciativy jaXmobilem se proto T-Mobile rozhodl podpořit používání handsfree i dalším projektem. Ve spolupráci s Centrem Paraple a Autoklubem ČR připravil svou první sociálně marketingovou kampaň, nazvanou Call&Drive. Ta probíhá od června do konce srpna a jejím cílem je upozornit veřejnost pomocí šokujících reklamních materiálů na tragické následky telefonování za volantem.

Diskuze (9) Další článek: Na trh přichází Navigon 5100 a 7100

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Call & amp, Volant, MOBI, Mobil m, Reakční doba, Mobil