Operační systém Symbian v nové verzi 8.0

Minulý týden byl na 3GSM kongresu představen operační systém Symbian v nové verzi pod číselným označením 8.0. Jedná se zatím o poslední verzi, která je podle výrobce po všech stránkách lepší - jak jinak samozřejmě. Ve skutečnosti nabízí lepší podporu multimediálního hardwaru. Co si pod tím představit? Tak například 3D grafický čip do mobilů, který už dříve představily společnosti ATI nebo Nvidia.

Největší novinkou je možnost rozšíření funkčnosti mobilu díky SDIO slotu. Právě tato podpora nám u chytrých telefonů chyběla, mohli jsme akorát tiše závidět uživatelům kapesních počítačů. Přídavné Bluetooth, GPS nebo další zařízení se mohou stát konečně realitou. V nové verzi operačního systému byla vylepšena i podpora Javy.

 

Diskuze (3) Další článek: Co víme o Sony Ericssonu T650?

Témata článku: Opera, Systém, System, Nov, Operační systém


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40