Oskar rozšiřuje pokrytí EDGE

Oskar včera vylepšil pokrytí EDGE ve své síti. Kromě obyvatelů Prahy a Brna budou moci tuto technologii nyní využívat i uživatelé v ostatních městech. Oskarovi zákazníci tak budou moci stahovat data rychleji i v Ostravě, Olomouci, Hradci Králové a v Českých Budějovicích.

V Praze zůstává pokrytí stejné, 80 % populace, v Brně se z původních 60 % zvýšilo na 80 %.V ostatních městech je pokrytí následující:

  • Ostrava: 50 %
  • Olomouc: 50 %
  • Hradec Králové: 60 %
  • České Budějovice: 50 %

Během prvních dvou měsíců od zavedení stáhlo více než 19 tisíc pražských a brněnských uživatelů technologie EDGE téměř 100 GB dat. Dle údajů operátora stahují zákazníci nejvíce mezi 20. a 22. hodinou. Podíl firemních a nefiremních uživatelů je stejný. Díky spuštění technologie EDGE a neomezené datové komunikaci vzrostl provoz v Oskarově síti o 145 %.

Diskuze (19) Další článek: A-GPS: do mobilů se chystá navigace

Témata článku: Pokrytí, Edge +, Edge, Oskar


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46