Oskar vyhlašuje soutěž pro Java programátory

Java Pohár je soutěž pro příznivce programovacího jazyka Javy, ale nejen pro ně. Java Pohár je uspořádán jako jedna ze soutěží Oskarovy Technologiády jejímž hlavním posláním je nabídnout mladým talentovaným vývojářům možnost přihlásit a zviditelnit originální nápady nebo hotové aplikace. Autoři deseti nejlepších příspěvků získají zajímavé a hodnotné ceny.

Záměrem Oskarovy Technologiády je podchytit potenciální spolupracovníky, s kterými by Oskar v rámci OskarLabu mohl dopracovat a připravit nové služby pro své zákazníky. Největší šanci na úspěch mají ty nápady a aplikace, které poskytují koncovému uživateli výraznou přidanou hodnotu v každodenním životě, nebo které jsou tak zvaně šité na míru mobilnímu použití.

Soutěž začala 1. srpna a její první kolo bude trvat dva měsíce, t.j. do konce září 2003. Zúčastnit se může každý, kdo souhlasí s pravidly soutěže a má trvalý pobyt v České či Slovenské republice. Soutěž je určena všem, kteří mají znalosti a chuť tvořit mobilní služby a Java aplikace pro zařízení podporující MIDP (Mobile Internet Device Profile).

Soutěžní příspěvky bude hodnotit porota bodovým způsobem ve dvou soutěžních kolech. Důraz se klade především na původnost nápadu a kvalitu technického zpracování, nezbytnou součástí příspěvku je i detailní technická dokumentace. Převládajícím tématem pro vypracování příspěvků budou pravděpodobně grafické hry pro telefony s vyspělým grafickým displejem, ale očekává se i množství aplikací jako jsou organizery, diáře nebo mobilní kanceláře. Asi nejzajímavější a nejhodnotnější budou návrhy služeb využívající spojení se serverovou podporou pomocí HTTP protokolu a GPRS – tito užiteční Java klienti často překonají služby založené na Wapu a stávají se velice dobrými a cenově výhodnými pomůckami zvláště tam, kde není dostupný internet.

Soutěž pořádá Oskar v rámci činnosti Výzkumného a vývojového centra, které se v poslední době spolu s OskarZónou a OskarArénou stalo součástí OskarLabu. Výbor soutěže tvoří členové Oskara a ČVUT, Ericsson s.r.o. poskytuje hlavní cenu soutěže.

Více informací o Java Poháru a pravidlech soutěže najdete na stránkách Výzkumného a vývojového centra, http://www.rdc.cz/JavaPohar

Poznámka: Více informací o Výzkumném a vývojovém centru na FEL ČVUT můžete nalézt také v tomto článku.

 

Diskuze (13) Další článek: Eurotel stáhl Sony Ericsson T610 z nabídky

Témata článku: Java, Programátor, Program, Oskar, Soutěž, Pro +, Dostupný internet, Talentovaný vývojář