Palm: freeware, který zaujal

V dnešní části seriálu o tom nejzajímavějším z freewarové sekce se seznámíme s další čtveřicí praktických programů. A začneme hned pořádným trumfem - aplikací BlockCardApp, která umí deaktivovat automatické spouštění launcheru po vložení karty. Druhým představeným bude titul Schoolwork určený všem studentům a žákům. Do třetice jsme si nachystali praktickou utilitku Send to Card přidávající mezi systémové výstupy také paměťovou kartu (Memo do TXT atd.) a jako čtvrtá tu je její kolegyně jménem Send to Application (totéž naopak).

BlockCardApp

Tato miniaturní a hardwarově naprosto nenáročná utilitka umí odstranit to, co už nejednoho uživatele palmu stálo spoustu nervů. Co máme na mysli? Operační systém Palm OS má po vložení karty ve zvyku všeho nechat a otevřít souborového správce a v něm obsah SD/MMC média. To sice na první pohled působí pohodlně, ovšem v případě časté výměny karty doprovázené neustálým ukládáním a načítám rozpracovaných dokumentů je to tak trochu o nervy. Aplikace BlockCardApp toto naštěstí elegantně řeší, jelikož umí systémové defaultní volby po vložení paměťové karty obejít a vnutit na jejich místo svoje. Lze tak zabránit jak automatickému spuštění po vložení, tak často nežádoucímu přepnutí do launcheru.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
Schoolwork

Aplikace Schoolwork určená studentům jen potvrzuje univerzálnost záběru Palm OS zařízení - i ten nejposlednější handheld obvykle dokáže zkvalitnit náš život na mnoha frontách (čtení, organizace času, hry, ...). A když přijde na věc, PDA samozřejmě mohou velmi pohodlně používat i studenti. V aplikaci Schoolwork si lze poznačit zadané úkoly ke zpracování. Také nám ochotně povede v evidenci obdržené známky a školní rozvrh. Schoolwork má velikost zhruba 126 kB a spokojí se s naprosto libovolným hardwarem, navíc mu stačí již archaický Palm OS 3+.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
Send to Card

Šikovná aplikace, která umí mezi systémové výstupy "Send..." přidat i export na paměťovou kartu. Po určení adresáře a cílového souboru dojdek zapsání zvolených dat na toto místo. Program podporuje defaultní pozice, takže třeba fotky se nabídnou k uložení standardně do DCIM adresáře. Pokud si říkáte, k čemu to vlastně je, máme pro vás hned dvojí odpověď - jednak k záloze a v řadě druhé je to velice praktické tehdy, když chceme něco exportovat v nativním "ne-palmovském" formátu (poznámku jako TXT soubor, kontakt jako VCF navštívenku, zvonění jako MIDI, ...). Send to Card má velikost 17 kB a požaduje aspoň Palm OS 3 nebo vyšší.

Klepněte pro větší obrázek 

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
Send to Application

Sesterská aplikace k výše jmenované Send to Card. Analogicky lze díky ní obnovit soubory ze zálohy a samozřejmě také můžeme z libovolného zařízení (PC, WM komunikátor, ...) importovat mnohá data do palmu (TXT soubor do poznámek, MIDI skladbu do zvonění, ...). Obě aplikace, Send to Card i Send to Application, jsou dost užitečné samy o sobě, ovšem opravdu mocným a nepřekonatelným nástrojem se stávají až teprve pospolu. Send to Card má velikost 5 kB a stejně jako její výše uvedená softwarová kolegyně, i tato se spokojí doslova s jakýmkoliv strojem aspoň na Palm OS 3 nebo lepším.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


Článek vyšel na webu PalmHelp.cz

Váš názor Další článek: Jak poslat SMS do sítě T-Mobilu zdarma? Zkuste ICQ!

Témata článku: Palm, , , Automatické spouštění, Libovolné zařízení, F +, Automatické spuštění, Free +, DCIM, Free, Kter