Počet uživatelů mobilního internetu raketově roste

Uživatelů mobilního internetu ve světě stále přibývá, dle analytiků ze společnosti Nielsen Mobile se v posledních letech stala z mobilního internetu masová záležitost. Například ve Spojených státech se počet uživatelů internetu v mobilu vyšplhal na 40 milionů, což znamená 16 % všech majitelů mobilů. Dále následuje Anglie s 13 % a Itálie, která má o procento méně. Výzkum byl prováděn v šestnácti zemích, přičemž na opačném konci se umístily Indie, Nový Zéland a Indonésie s podílem nepřesahujícím dvě procenta. Česká republika do výzkumu zahrnuta nebyla, jinak ale bylo dotazováno přes milion respondentů po celém světě. Analytici uvádějí vcelku logické příčiny nárůstu uživatelů, klíčové faktory růstu spatřují v sofistikovanějších přístrojích, nových technologiích pro rychlé datové přenosy a v neomezených datových tarifech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Penetrace mobilního internetu v 16 zvolených zemích • nejoblíbenější servery dle zaměření a nejoblíbenější webové služby (USA)

Ale zpět za velkou louži, tam se prý počet uživatelů mobilního internetu poslední dva roky zdvojnásobil. Zatímco v roce 2006 jich bylo 22,4 milionu, nyní jejich počet čítá 40 milionů. Výzkum dále ukázal, že zhruba 95 milionů Američanů za datové služby přesto platí, jelikož jsou součástí jejich tarifů, ale nevyužívají je. Samozřejmě nesmí chybět statistika majitelů iPhonu, z jejich řad mobilně surfuje osm z deseti uživatelů. Mezi další oblíbený hardware pro prohlížení webu patří v USA Motorla RAZR, Evropané nejraději Nokii N95. Nokia ale boduje i v Číně, Indii a Rusku, kde jsou přístroje s logem finského výrobce nejoblíbenější. A co lidé na webu hledají? Nejvíce uživatelů přijímá a odesílá maily, navštěvuje komunitní weby a provádí bankovní transakce.

Nejpoužívanější přístroje pro mobilní internet v USA za Q1 2008podíl
1.Motorola RAZR/RAZR210%
2.Apple iPhone4%
3.RIM BlackBerry 8100 series (Pearl)2%
4.RIM BlackBerry 8800 series (8820, 8830)2%
5.Motorola Q series (Moto Q, 9h, 9c, 9m, Q Glo)2%
Nejpoužívanější přístroje pro mobilní internet v EU* za Q1 2008podíl
1.Nokia N955%
2.Nokia N704%
3.Motorola RAZR/RAZR23%
4.Sony Ericsson K800i3%
5.Nokia N733%
*zahrnuje uživatele ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Švédsku a Anglii

Rozdíl mezi klasickým brouzdáním na osobním počítači a na mobilu samozřejmě stále přetrvává, jelikož mobilní přístroje jsou limitovány svými rozměry. Lidé proto mobilně navštěvují méně serverů. Zatímco z PC navštíví přes stovku serverů měsíčně, z mobilu je to razantně méně. V USA v průměru 6,4, v Anglii 5,5 a žebříčku vévodí Itálie s průměrem 8,2 serverů. Závěry zprávy hovoří o značném potenciálu pro velký obchod a to zejména v souvislosti s mobilním marketingem.

Zdroj: nielsenmobile

Diskuze (10) Další článek: Mapy pro Garmin zdarma: podrobný návod

Témata článku: , , , Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Motorola Razr, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Nokia N73, Nokia N73 Music Edition, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Sony Ericsson K800i, Počet uživatelů, Velký obchod, Počet, MOBI, Masová záležitost, Mobil