Pocketsurfer 2: mobilní internet nebo zbytečnost?

Ve Velké Británii se po několikaletém vývoji konečně začalo prodávat zařízení s názvem Pocketsurfer. Zatímco v době představení (v průběhu roku 2004) šlo o zajímavý nápad, dnes už jsem o účelnosti tohoto přístroje trochu na pochybách. Pockesurfer není vlastně nic jiného než kapesní prohlížeč internetu. I když má vlastní GPRS anténu a slot na SIM kartu, volat z něj nelze.

Díky velkému displeji a klávesnici vypadá prohlížení internetu jako dobrý nápad, ale rozum trochu zůstává stát nad tím, že Pocketsurfer si rozumí pouze s GPRS. I když výrobce slibuje mimořádně rychlé načítání stránek, pochybuji, že by se mohlo vyrovnat technologii 3G. Stejně tak se zapomnělo na Wi-Fi. Zvykat si také musíte na zcela originální prostředí. Mezi dobré zprávy lze naopak zařadit přítomnost GPS.

Internet navíc není zdaleka tak neomezený, jak se slibuje. Pokud si dáte trochu více práce s hledáním na webu, zjistíte, že surfovat pochopitelně můžete jen určitou dobu a pokud chcete více času, musíte si samozřejmě připlatit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

I přes všechna tato negativa, se zařízení nejspíše daří. Kromě Velké Británie se plánuje rozšíření prodeje i do Německa.

Specifikace:

  • Rozměry: 152 × 75 × 15 mm
  • Hmotnost: 174 g
  • Displej: 65 tisíc barev, 640 × 240 bodů
Diskuze (4) Další článek: Samsung D880 DuoS: dvojí překvapení uvnitř

Témata článku: , , Zbytečnost, Mobil, Pocket, Rychlé načítání, MOBI