Podívejte se, jak fotí současný král mobilů

Začátkem týdne jsme vám na MobilManii přinesli první dojmy z papírově nejvybavenějšího mobilního zařízení současnosti. Komunikátor HTC Touch HD stojí díky svým parametrům na nejvyšší příčce katalogu mobilů. To ale nemusí zdaleka znamenat, že si i po důkladném testování udrží zcela neposkvrněný štít. Ještě dřív, než vám nabídneme velkou recenzi tohoto přístroje, podívejme se na to, jak si první pětimegapixel mezi komunikátory od HTC poradí s fotografováním.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud jde o focení za denního světla, může se směle srovnávat například s pětimegapixelovými fotomobily od Nokie. I když pořizování snímků není kvůli absenci hardwarové spouště nejpohodlnější, automatické ostření funguje spolehlivě i při namáčknutí ikony na dotykovém displeji. Věrné je i podání barev a fotky netrpí ani přílišnou aberací (fialové kontury na kontrastních částech snímku – např. typicky větve stromu proti obloze).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V interiéru s umělým osvětlením už nejsou výsledky nijak okouzlující, patrné je zašumění snímků, přesto ale nelze interiérové fotografie označit za katastrofu. Kdyby HTC implementovalo do přístroje alespoň blesk ve formě LED diody, mohl fotoaparát v Touch HD patřit k těm nejlepším. Komplexnímu testu podrobíme nové HTC ve velké recenzi, kterou připravujeme.

HTC Touch HD (Blackstone)
Klepněte pro větší obrázekExtrémně výkonný komunikátor má 288 MB RAM a procesor s frekvencí 528 MHz a grafickým akcelerátorem. Nadstandardní displej zabírá skoro celou přední plochu, má úhlopříčku 3,8" a rozlišení 480 × 800. Oproti dřívějším Touchům má konektor 3,5mm jack.rozměry a hmotnost: 115 × 63 × 12 mm, 146 g
displej: 3,8'', aktivní TFT, 480 × 800, 65 tisíc barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G, GPS
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA, HSUPA
konekt.: miniUSB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 512 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: Li-Ion 1350 mAh, procesor: 528 MHz
operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional
hudba: přehrávač hudby, rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (352 × 288), autofocus
94 %
(1. místo z 967)
katalogpreviewinfo výrobce
cena: 14 980 Kč (koupit)

Diskuze (23) Další článek: Platforma UIQ prý nikam nevede, Sony Ericsson s ní nejspíš skončí

Témata článku: HTC, Smartphony, Focení mobilem, Jak fotí, HTC Touch, HTC Touch 3G, HTC Touch HD, Král, Jak, MOBI, Mobil