Podívejte se, jak v praxi fungují „Instant“ aplikace na Androidu O

Pojem „Android Instant Apps“ se sice datuje již k loňské konferenci Google I/O, až letos k němu však Google připravil větší podporu, vydal vývojářské nástroje a připravuje spuštění těchto aplikací s novým Androidem O. Jak „revoluční“ tedy bude nový druh aplikací, a jaký je příklad jejich využití?

„Instant“ aplikace vsází zejména na svou velikost. Místo, abyste z Google Play stahovali titul o velikosti několika desítek MB, stačí vám k tomu jen soubor, který je menší než 1 MB. Po jeho spuštění je možno v Androidu spustit framework, který ze základních dat „streamuje“ aplikaci. Největším rozdílem oproti otevřené stránce (např. s webovým rozhraním) je to, že tato „instantní“ aplikace se zobrazí mezi vašimi aplikacemi a také si pamatuje stav, kde naposledy skončila.

Možnosti „Instant“ aplikací samozřejmě nejsou všemocné, protože je, de facto, neinstalujete, mají omezené možnosti k přístupu k periferiím a oprávněním telefonu. A k čemu takové aplikace využít? Google již nyní tyto aplikace testuje s vybranými partnery, to např. na vyplňování křížovek (Crossword - The New York Times) nebo třeba při otevření Red Bull videa, které se v konvenčním přehrávači nezobrazí.

Google od Androidu O zpřístupňuje „Instant“ aplikace i vývojářům, takže společně se zvyšujícím se procentem smartphonů běžících na Androidu O by mělo v budoucnu i raketově přibývat aplikací, které se neinstalují, ale jen streamují z webu.

Zdroj Phonearena

Váš názor Další článek: Slovenský Orange obešel „rušení roamingu“. Do tarifů dal jen 100 MB

Témata článku: Google, , , , , , , , Google Pixel, Google Pixel XL, Vybraný partner, Red Bull, F +, Aplikace, INS, Jak, New York Times, Nový druh, Největší rozdíl, Pojem, #Android,