Podmínky přístupu k Wi-Fi nikdo nečte. 22 tisíc lidí se tak zavázalo k úklidu WC

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 6

Názory k článku

Anonymizovaný  |  17. 07. 2017 15:36

Podobné smlouvy taky bez problému podepisuji V případě sporu si pak akorát s protistranou vysvětlíme pojem "relativní neplatnost".Protože smlouvy mohou upravovat jen věci, které zákon neupravuje a pokud některé ustanovení ve smlouvě odporuje zákonu, tak je toto ustanovení neplatné, i když jej podepíšete jako součást celé smlouvy.Proč to tedy vůbec podepisovat? Protože toto, samozřejmě, dotyčnému vykukovi nesdělujete ihned, ale až teprve nastane doba, kdy po Vás chce něco, co neplatné ustanovení ve smlouvě vyžaduje. Kdybyste oponovali ihned, tak dotyčný smlouvu neuzavře, případně i jeho plnění bude nižší.
Tento postup umožní vyčerpat plnění ze smlouvy protistrany zohledňující i nelegální protiplnění vyžadující po Vás, ale zaplatit za něj jen plnění v rámci zákona.Takže nastává situace jako z Mafie 1: "Chtěli s náma vy*ebat, takže jsme dřív vy*ebali my s nimi!"Takže například pokud si někdo najme "brigádníka" a podepíše s ním smlouvu, kde bude, že bude dělat řidiče, rozvážet zásilky a na příkaz bosse obcházet i dlužící zákazníky, kterým při nezaplacení dluhu zlomí ruku a za to dostane plat 100 000 Kč měsíčně.
Pokud brigádník bude normálně rozvážet, ale lámat ruce odmítne s odkazem na relativní neplatnost a dostane se to k soudu, tak soud prohlásí jen bod o lámání rukou za relativně neplatný, ale zbytek smlouvy, včetně platu, zůstane dál platný a "boss" jej musí uhradit.Přitom kdyby se brigádník hned ohradil a nepodepsal, tak by buď nebyl přijat vůbec nebo by jeho odměna byla značně nižší než 100 000 Kč.Takto se dá pěkně vydělat na smlouvách odporujících zákonu .Proto je v zájmu každého člověka si zajistit, že jím navržená smlouva JE skutečně legální a že všechny její body a ustanovení jsou právně vymahatelné. A taky z toho plyne ponaučení, že firmy i lidé by měli požadovat jen legální věci!Což je problém, protože například takový zákoník práce u nás dodržuje jen málo firem

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
17. 07. 2017 14:06

Njn oni zase nečtou to, za jakých podmínek jsem já ochoten se na tu jejich wifi připojit, že mě na tu svou wifinu pak pustí už je jejich problém. To je fifty / fifty.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor