Podvodné přesměrování u vytáčeného internetu mizí

Český Telecom vydal tiskovou zprávu informující o postupném klesání podvodného přesměrování při používání internetu přes vytáčené připojení (dial-up). Toho podvodníci zneužívají tak, že pomocí škodlivého software nebo skriptů přesměrují klasické modemové připojení na linky se zvýšeným tarifem bez upozornění zákazníka. V dubnu podvodného přesměrování výrazně ubylo, a to na 150 případů. Oproti minulým měsícům je to celkem výrazný rozdíl.

Linky se zvláštním tarifem jsou určeny k poskytování informačních služeb, loterií, soutěží a dalším speciálním službám. Datové linky vždy začínají předčíslím „976“ a hlasové „90x“.

Český Telecom, kromě maximální osvěty uživatelů, poskytuje bezplatnou doplňkovou službu PC Strážce, která zákazníkům kompletně ochrání počítač, data i samotnou komunikaci. Také je možnost nastavení služby InfoLimit, která chrání případný nekontrolovaný růst účtu. Český Telecom zřídil speciální webovou stránku, kde najdete veškeré informace o podvodných přesměrováních a ochraně proti nim.

Diskuze (4) Další článek: Sony Ericsson W850i a W710i: rozverná hudební dvojka (první pohled)

Témata článku: Internet, Podvod, Pře, Zvláštní tarif, Přesměrování


Určitě si přečtěte