Pokémon Go: zavřené stadiony, nové raidy, herní itemy a změny útoků

Očekávané „znovuzrození“ hry Pokémon Go je tady. Tedy ještě ne definitivně, společnost Niantic zahájila přípravy na implementaci zřejmě největší aktualizace hry od jejího loňského uvedení. A proto musely být v prvé řadě uzavřeny všechny stadiony (gyms), což stalo včera okolo šesté hodiny večerní. Pokud na nějakou narazíte, bude šedá a zobrazí se vám nápis gym_disabled_update (Resp. Gyms are under construction).

Nejnovější aktualizace hry totiž cílí na zatím nejvíce kritizovanou součást hry, na systém stadionů (někdy nepřesně označených jako „posilovny“), a na chybějící multiplayer režim. Nová aktualizace částečně vyřešení oba problémy, zda to budou změny k lepšímu či horšímu, uvidíme již za několik dní. Teorie však v tomto případě působí hodně optimisticky. Na co se tedy můžeme těšit?

V prvé řadě dojde ke kompletnímu přepracování gymů. Jejich součástí totiž budou i pokéstopy, takže z každé navštívené gym získéte i náhodné herní itemy. Gymy již nebudou založena na prestiži a jejím navyšování ale nabídnou vždy šest pevných pozic, do kterých budou umisťování jednotliví pokémoni. Nově nezáleží na jejich CP (tj. síle), ale na pořadí, ve kterém byli přidání. Do každé gym navíc přidáte od každého druhu maximálně jednoho pokémona. V každé tedy může být maximálně jedna Blissey či jeden Dragonite nebo Tyranitar.

 

Do hry Pokémon Go se dostávají funkce, které měly být součástí hry již při jejím startu

 

Novým ukazatelem je tzv. motivace. Pokémoni ji v posilovně ztrácejí při prohraných soubojích a také samovolně postupem času. S ubývající motivací se bude snižovat i síla pokémonů, takže je půjde snadno porazit. Majitelé pokémonů však budou moci navštívit gymy a pokémony v nich „oživit“ (zvýšit motivaci) novými druhy itemů. Když motivace pokémonů klesne na nulu, vrátí se zpět ke svému majiteli.

Za gymy budete nově dostávat odznaky, které reflektují vaší historii a dosažené úspěchy. Čím více tedy budete krmit pokémony uvnitř, bojovat a získávat z ní herní itemy, bude stoupat ukazatel, který postupem času zpřístupní nové úrovně „badgů“. A ty umožní získat bonusové věci nebo kvalitnější herní itemy. Jak konkrétně to bude fungovat, zatím nevíme, stejně je to i se získáváním zlaťáků za pokémony v gymech. Odznaky za gymy půjdou vidět i v celosvětovém náhledu.

Další výraznou změnou jsou nové Raid Battle. Čas od času se některé posilovny ve vašem okolí (půjdou vidět na radaru) zbaví všech pokémonů a vy na displeji uvidíte zobrazeno jen vejce. Jedná se o signál raidu, kterého se může účastnit až 20 hráčů s cílem porazit „Bosse“, který má obrovskou sílu (vysoké CP a životy). Raidy podporují instancování (v případě eventů se stovky lidí rozdělí na skupiny po dvaceti), a jednoduchým „ pokémon kódem“ můžete do jednoho z nich přizvat pouze vaši lokální herní skupinu.

K účasti na Raid Battle bude potřeba nový item, tzv. Raid Pass. Ten půjde zakoupit v integrovaném obchodě, ovšem každý den můžete dostat jeden zdarma z první pokéstopy, kterou otočíte. V jednu chvíli však můžete držet pouze jeden Raid Pass, takže jejich „hromadění“ nebude možné. Pokud pokémona porazíte v časovém limitu pěti minut, získáte nové herní itemy a budete mít šanci jej ve slabší formě odchytit (pouze novým Premium Ballem) a použít pro svou potřebu.

Mezi novinky se řadí „univerzální“ candy, které se umí proměnit v candy jakéhokoliv pokémona. To následně použijete k jeho vylepšení, resp. k jeho vývoji. Další novou věcí jsou Golden Razz Berry, které významně vylepší šanci k odchytu pokémona, v gym zase obnoví motivaci pokémona na maximum. Fast a Charged Technical Machines pak budou moci provést změnu obou útoků u vybraného pokémona. Pokud jste si tedy nechávali pokémony i se slabými útoky, můžete se těšit na jejich „znovuzrození“.

Nový systém stadionů by měl být zprovozněn v následujících dnech, na raidy si však ještě počkáme. Nejdříve budou k dispozici jen omezené skupině hráčů s vysokou úrovní v podobě betaverze, následně se budou postupně otevírat po celém světě. Bude to vše ale stačit na oživení opadajícího fenoménu Pokémon Go?

Zdroj Pokemongolive

Diskuze (8) Další článek: Doogee Mix bude nejlevnější mobil bez rámečků. Podívejte se, jak vypadá

Témata článku: , , , , , , Pevná pozice, Nový systém, Nová aktualizace, Stadio, Největší aktualizace, Tyranitar, Integrovaný obchod, Stadión, Časový limit, Odznak, Raid, Navyšování, Zlaťák, Kompletní přepracování, Útok, Následující den, Niantic, Herní itemy, Boss,