Poptávka po iPhonu X je obrovská, zájemci čekají až šest týdnů

Poptávka po iPhonu X je tak vysoká, že dodací lhůty je nutné prodloužit na pět až šest týdnů. Firma uvedla, že zájem překonává původní odhady. Analytici říkají, že za průtahy může pokročilý kamerový systém pro indentifikaci uživatele Face ID.

Předběžné objednávky začal Apple přijímat v pátek a trh je pozorně sleduje. Díky vysoké poptávce se zvyšuje i kurz akcií Applu, které jen od začátku tohoto roku zpevnily o cca 40 %. Tržní hodnota firmy přitom vystoupila na současných zhruba 840 miliard dolarů (18,6 bilionu korun).

Modely 8 a 8 Plus, které se začaly prodávat koncem září, si příliš dobře nevedou. Zřejmě i kvůli čekání na iPhone X. Analytici ale i tak očekávají, že prodej telefonů Applu letos bude vysoký už proto, že 95 % majitelů iPhonů, kteří si hodlají pořídit nový přístroj, si koupí opět iPhone. U konkurenčního Samsungu je to 53 %.

Krátké představení iPhonu X:

Diskuze (144) Další článek: Mobilní revoluce není jen iPhone. Také Android už je s námi 10 let

Témata článku: Apple, , , , , , , , Apple iPhone X, Apple iPhone X 256GB, Verze, Starý iphone, Malý iPhone, Rok starý, Hodnota firmy, Osmička, Edition, Tržní hodnota, Hodnota, Starý telefon, Smartphonový rekord, LTE verze, Původní Apple, Stejná paměť, Česká cena,