Pořádné kladivo na iPhone přijde od českého Emgetonu!

Značku Emgeton u nás mnozí pamatují už z dob, kdy frčely magnetofonové pásky a kazety. Dnes se jedná o významného výrobce CD a DVD médií, MP3 přehrávačů a audio příslušenství. Chystá se ale k přelomovému kroku – do konce roku na trh přivede první mobilní telefon značky Emgeton.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Emgeton Mini One Phone

A nebude to jen nějaký obyčejný telefon. Hned z obrázků je patrné, že se výrobce nechal inspirovat designem iPhonu od Applu. Emgeton Mini One Phone, jak zní oficiální název tohoto telefonu, však v mnohých parametrech iPhone předčí. Těšit se můžete na 3,3palcový displej s VGA+ rozlišením (720 × 480 bodů), 3MPx fotoaparát a kompaktní rozměry 57 × 105 × 11,5 mm. Obzvlášť tloušťka je velmi zajímavá. V útrobách pracuje procesor AMR11, který zvládne přehrávat videa se snímkováním 30 fps v plném rozlišení displeje. Ve výbavě dále najdete Bluetooth a výstup na televizi. Údaje o paměti zatím chybí.

Velký dotykový displej a pár funkčních tlačítek zajišťuje ovládání. Telefon využívá operační systém Windows CE v poslední verzi 6. Grafické prostředí je uzpůsobeno ovládání prstem a je opět nápadně podobné tomu, jaké jsme poprvé viděli u iPhonu. Telefon bude pracovat v běžných GSM sítích, informace o možnostech datových přenosů výrobce zatím nezveřejnil.

Pod značkou Emgeton nabízí produkty česká firma Bell Technology Ltd. „O tomto produktu vám nyní nemůžeme říci více, než je uvedeno na internetových stránkách,“ dozvěděli jsme se s mírným zklamáním. Prozrazena nám bohužel nebyla ani předpokládaná cena tohoto přístroje. Bylo nám alespoň potvrzeno, že by se nový Emgeton Mini One Phone měl na českém trhu objevit během čtvrtého čtvrtletí.

Každý pozorný čtenář však zaznamenal, že se za přístrojem Emgeton Mini One Phone skrývá čínský výrobek známý pod označením Meizu M8. Bell Technology není totiž výrobce elektronických zařízení v pravém slova smyslu, pouze prodává produkty méně známých firem z východu pod zavedenou značkou Emgeton.

Diskuze (49) Další článek: Nokia N98: zapomeneme na iPhone a N95?

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Pozorný čtenář, Magnetofon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72